Від сьогодні набув чинності Закон про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки – що про нього слід знати

Галинка Антонюк 23, Квітень 2021, 20:16 64
Від сьогодні набув чинності Закон про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки – що про нього слід знати

Закон про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки сьогодні набув чинності. Документ дозволить у разі необхідності за добу мобілізувати резервістів.

Зміни дозволять оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, що істотно підвищить їх боєздатність під час військової агресії.

Закон вводить новий вид військової служби-військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період.

В особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві або зараховані до військового оперативного резерву.

На резервістів будуть поширюватися ті ж трудові, соціально-правові та освітні гарантії, передбачені для мобілізованих громадян.

Читати також:  У Міноборони розповіли деталі закону про призов резервістів без оголошення мобілізації

Крім того, закон вводить кримінальну відповідальність за ухилення від призову.

Резервісти повинні будуть відвідувати центри комплектації регулярно. За порушення правил військового обліку загрожує штраф від 510 до 850 гривень, за повторне порушення – 850-1700 гривень.

Порушення мобілізаційної підготовки штрафуватимуть на 1700-3400 гривень для громадян, на 3400-5100 гривень – для посадових осіб, а при можливому повторному порушенні загрожують штрафи від 3400 до 5100 гривень (для громадян) і від 5100 до 8500 гривень (для посадових осіб).

За умисне псування або втрату військово-облікових документів штрафуватимуть від 510 до 850 гривень, а при повторних випадках – від 850 до 1700 гривень.

Нові правила стосуватимуться всіх жителів країни.

Читайте також: ЗСУ отримають перший серійний дивізіон протикорабельних комплексів “Нептун”: названо терміни