Перевезення небезпечних вантажів при оптовій торгівлі пальним

ДУМКА 20, Липень 2020, 08:38 233
Перевезення небезпечних вантажів при оптовій торгівлі пальним

Досить поширеною ліцензією серед підприємств в сфері обігу пального є ліцензія на право оптової торгівлі пальним за відсутності місць торгівлі. Даний дозвільний документ отримується при подачі мінімального пакету документів: платіжне доручення про сплату збору за ліцензію і заява на отримання.

Оптова торгівля паливом без місця в більшості випадків полягає в посередницькій діяльності підприємства, тобто фірма купує пальне в виробника або іншого суб’єкта господарювання та без функції зберігання продає та доставляє паливо покупцю.

Компанія, яка є оптовим постачальником пального без місця продажу не потрібно мати будь-який склад або інший об’єкт для зберігання палива, відповідну земельну ділянку для торгівлі тощо.

Зазвичай, суб’єкти господарювання, які провадять діяльність в сфері оптового продажу палива також здійснюють його перевезення (поставку) клієнту або ж замовляють послуги з перевезення.

Відповідно до вітчизняного законодавства, пальне у всіх його значеннях (нафто продукція, газ, паливо та інше) відноситься до небезпечних вантажів. Адже пальному притаманні такі властивості як вибухонебезпечність, можливість спричинення пожежі, небезпечність для довкілля, людей та тварин.

В Україні господарська діяльність з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів та відходів ліцензується.

У разі, якщо підприємство займається не тільки оптовою реалізацією пального без місця торгівлі, а й перевезенням останнього, то такому підприємству необхідно отримати ліцензію на внутрішні перевезення небезпечних вантажів та відходів.

Дану ліцензію видає безстроково Укртрансбезпека. Однією з умов отримання даної ліцензії це укладення договору з автогосподарством (або наявність власного). Послуги, які може надати автогосподарство: надання паркувальних місць, забезпечення технічного стану, огляду та ремонту транспортних засобів, медичний огляд водіїв тощо. Також, згідно ліцензійних умов обов’язкова наявність уповноваженого з питань безпеки перевезення небезпечних вантажів, який в свою чергу має відповідну підготовку.

Ліцензіату у сфері оптової торгівлі пальним також необхідно бути уважним при замовленні послуг перевезення у інших підприємств. В даному випадку, необхідно перевіряти наявність ліцензії задля того, щоб захистити репутацію власної компанії та дотриматись законодавства.

Підготовлено юристами OGP.UA