Арахамія прокоментував заборону доступу до Ради журналістам заблокованих каналів

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 22:46 109
Арахамія прокоментував заборону доступу до Ради журналістам заблокованих каналів

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія прокоментував заборону доступу до Ради журналістам заблокованих ZIK, “112 Україна” та NewsOne. Він повідомив, що акредитації  для відвідування ВРУ, журналістів підсанкційних каналів  можуть анулювати. Це відбудеться в тому випадку, якщо їхні медіа не матимуть права здійснювати діяльність в Україні. Щоправда, журналісти можуть працювати поза штатом або як фрілансери і на інших ЗМІ. Тому до них такі санкції застосовувати не можна.

Про це він заявив після зустріч “слуг народу” з президентом Володимиром Зеленським у ОПУ, що відбулася ввечері 9 лютого, передає Думка.

Керівник “Слуги народу” наголосив: якщо телеканал заборонили, і він вже не має права в Україні функціонувати – відповідно, журналісти такого мовника також не можуть працювати.

Якщо логіка – така. А вони проходять акредитацію у Раді як представники певного медіа, і це медіа вже не існує або не може працювати. Отже, і його журналісти втрачають акредитацію,
– зауважив він.

Однак, додає Арахамія, журналісти можуть як фрілансери або поза штатом працювати у кількох виданнях.

“І якщо такі видання мають повноцінну можливість працювати в Україні та подаватися на акредитацію. То, думаю, що у такому разі Апарат ВР точно дасть можливість журналісту здійснювати свою професійну діяльність”, – зазначив парламентар.

На завершення Арахамія підкреслив, що у цьому питанні за докладнішими роз’ясненнями слід звернутися до юристів Апарату Ради. Річ у тім, що саме Апарат видає акредитації та нардепи жодним чином на це не впливають.

Крім того, він розповів, що у політсилі ще не обговорювали законопроєкт “Євросолідарності” щодо заборони доступу до Ради журналістам медведчуківських телеканалів.

Слід зазначити, телеканали ZIK, “112 Україна” та NewsOne лише заблокували в Україні. Як запевняють у Нацраді з питань ТБ У Нацраді пояснили, чому досі не анулювали ліцензії каналів ZIK, 112 і Newsone , ліцензію в них ніхто не відбирав. І це може зробити лише суд. Отже, юридично вони не є забороненими.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.

У Верховній Раді повідомили, що керівництво партії ОПЗЖ було поінформоване заздалегідь про те, що проти телеканалів Віктора Медведчука, номінальним власником яких є Тарас Козак, збиралися ввести санкції.

Пізніше на своєму з’їзді в четвер, 4 лютого, «Опозиційна платформа – за життя» вирішила ініціювати процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського через санкції проти нардепа партії Тараса Козака і блокування трьох каналів – «112 Україна», NewsOne і ZIK.