До Землі наближається найбільший астероїд у 2021 році

ДУМКА 17, Березень 2021, 05:46 2942
До Землі наближається найбільший астероїд у 2021 році

До землі на великій швидкості летить найбільший і найшвидший в 2021 році астероїд, який наблизиться на мінімальну відстань до нашої планети – 2 млн кілометрів – вже о 18:03 за Києвом 21 березня.

Про те, що думають експерти з цього приводу – читайте нижче в матеріалі.

Що відомо про найбільший астероїд?

Небесне тіло вчені порівнюють за розмірами з каліфорнійським мостом”Золоті Ворота”. Його діаметр від 0,8 до 1,7 кілометрів. Він рухається з рекордною швидкістю 124 тисяч кілометрів на годину.

Унікальність астероїда полягає в тому, що він стане найбільшим і найшвидшим у 2021 році.

Чи загрожує Землі небезпека 21 березня?

Наближення до землі самого астероїда 2001 FO32 в 2021 році не представляє ніякої небезпеки. Таку думку висловив астроном Георгій Гончаров.

Читайте також: Астрономи заявили, що на супутнику Юпітера можливе життя

За словами експерта, загрозу нашій планеті можуть представляти тільки ті небесні тіла, які опиняються на відстані Місяця.

Гончаров каже, що на відстані двох мільйонів кілометрів літає багато астероїдів. І навіть незважаючи на величезну швидкість, загрози він не несе.

Чому такі астероїди називають потенційно небезпечними
Згідно з критеріями NASA, астероїди діаметром понад 140 метрів і близькістю до планети менше 7,5 млн кілометрів несуть потенційну загрозу. Тобто такими, рух яких потрібно відстежувати, адже траєкторія їх руху постійно змінюється, і при наступному зближенні з планетою вони можуть нести реальну загрозу

За даними управління з координації планетарного захисту (PDCO) NASA, невеликі астероїди проходять між Землею і Місяцем кілька разів на місяць, а їх фрагменти проникають і руйнуються в атмосфері Землі майже щодня.

По темі: