“ЄС” закликають Раду підтримати законопроєкт про прозоре фінансування ЗМІ

Ірина Дубровська 8, Лютий 2021, 13:30 54
“ЄС” закликають Раду підтримати законопроєкт про прозоре фінансування ЗМІ

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький звернувся до голови Верховної Ради із закликом винести на розгляд парламенту законопроект 2072 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації.

Про це народний депутат повідомив на своїй сторінці в мережі Facebook, передає Думка.

Княжицький у своєму зверненні закликає Разумкова включити проєкт “Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації” до розкладу пленарних засідань з 16 по 19 лютого.

“Вважаю, що внесення відповідних законодавчих змін з метою забезпечення прозорого фінансування засобів масової інформації є перезрілим рішенням, особливо в умовах агресивної гібридної та збройної війни на Сході України, яку веде проти нас Росія вже багато років.

Використання засобів масової інформації для боротьби з Україною під прикриттям свободи слова є неприпустимим. Суспільство має чіткий запит на інформацію про те, хто фінансує медіа, а відтак і має влив на редакційну політику”, – зазначив народний депутат.

Політик впевнений, що зважаючи на останні резонансні рішення РНБО та президента щодо закриття проросійських телеканалів Медведчука, парламент зможе досягнути консенсусу для прийняття відповідного рішення та забезпечення інформаційної безпеки.

Микола Княжицький нагадав, що цей законопроєкт було внесено на розгляд ВР ще у травні 2019 року, а у листопаді 2020 року профільний комітет розглянув цей проєкт закону та ухвалив рішення рекомендувати парламенту за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Відтак, законопроєкт може бути розглянутий у пленарній залі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський підписав указ у введенні в дію засідання Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого, яким вводяться персональні санкції щодо нардепа Тараса Козака, який є номінальним власником телеканалів Віктора Медведчука «112 Україна», NewsOne, Zik.

Пізніше стало відомо, що українські телеоператори почали відключати телеканали, які належать Віктору Медведчуку.

У свою чергу в ОПЗЖ різко розкритикували такі дії Володимира Зеленського і обіцяли опротестувати дане рішення в суді.

Пізніше спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков, який виявився єдиним, хто не проголосував за дане рішення на засіданні РНБО, заявив, що санкції слід вводити щодо тих, кого не можна покарати за українським законодавством в силу тих чи інших обставин.

Пізніше посольство Сполучених Штатів Америки в Україні підтримало санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів.

У Верховній Раді повідомили, що керівництво партії ОПЗЖ було поінформоване заздалегідь про те, що проти телеканалів Віктора Медведчука, номінальним власником яких є Тарас Козак, збиралися ввести санкції.

Пізніше на своєму з’їзді в четвер, 4 лютого, «Опозиційна платформа – за життя» вирішила ініціювати процедуру імпічменту президента Володимира Зеленського через санкції проти нардепа партії Тараса Козака і блокування трьох каналів – «112 Україна», NewsOne і ZIK.