Вчені США виявили причину появи смертельно небезпечних супербактерій

Вчені США виявили причину появи смертельно небезпечних супербактерій

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 11:05 202
Вчені США виявили причину появи смертельно небезпечних супербактерій

Вчені Університету Карнегі-Меллона в США розкрили, як певні типи бактерій можуть адаптуватися до тривалого впливу антибіотиків, змінюючи свою форму. Робота опублікована в журналі Nature Physics.

Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті Phys.org, інформує Думка.

В ході експериментів на клітини бактерій Caulobacter crescentus впливали антибіотиком хлорамфеніколом в дозах нижче летальних. Через кілька поколінь мікроорганізми змінили свою форму, що послужило адаптацією до токсичної речовини. Бактерії стали ширшими і більш вигнутими, що знизило відношення поверхні мембрани до об’єму клітини. В результаті менша кількість молекул антибіотика проходило крізь оболонку.

За оцінками фахівців, до 2050 року стійкі до ліків мікроорганізми, в тому числі супербактерії, стануть причиною смерті 10 мільйонів чоловік. Майже кожна людина на Землі стикався з бактеріями, несприйнятливими до будь-яких антибіотиків, проте в більшості випадків поки вдається підібрати інший, ефективний антибіотик. Однією з причин появи стійкості є неправильне використання протибактеріальних препаратів, в тому числі ігнорування повного курсу лікування і спроби лікувати вірусні інфекції.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги