Вчені розробляють план “прибирання” орбіти Землі

consaidin 8, Лютий 2021, 09:13 461
Вчені розробляють план “прибирання” орбіти Землі

Група міжнародних вчених, склали список найбільш небезпечних об’єктів космічного сміття на орбіті Землі.

Про це повідомляє Думка з посиланням на дослідження в журналі Acta Astronautica.

Величезні поклади космічного сміття можуть створити проблеми для землян-особливо при зіткненні великих об’єктів, які можуть викликати “лавину”. В результаті на Землі може бути порушена робота інтернету. Також сміття за певних обставин може стати загрозою для навігаційних, кліматичних, географічних та інших супутникових систем.

За даними фахівців, сьогодні на орбіті знаходиться близько 25 тисяч запущених раніше великих об’єктів і мільйони дрібних частинок – вони летять з величезною швидкістю, до 15 кілометрів в секунду. Втім, учасники наукового дослідження скоротили список об’єктів до 50 найнебезпечніших, які потрібно усунути в першу чергу. Йдеться про те, щоб “відбуксирувати” їх на безпечні орбіти за допомогою спеціальної техніки. Практично всі ці важкі об’єкти-Корпуси старих ракет. Зі списку небезпечних 37 мають вагу більше двох тонн.

Вчені відзначають, що затівати глобальне прибирання в космосі потрібно вже зараз. Тим більше, що техніка і технології активно розвиваються в цьому напрямку.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Також, вчені виявили на супутнику Сатурна незвичайні речовини неясного походження.

Крім того, астрономи підозрюють, що загадкова планета Сонячної системи, може виявитись чорною дірою.