Вчені дослідили високу ефективність ліків від діабету для лікування ожиріння

Ірина Дубровська 13, Лютий 2021, 22:59 59
Вчені дослідили високу ефективність ліків від діабету для лікування ожиріння

Ліки від діабету семаглутид показали прекрасні результати у боротьбі з ожирінням, не викликаючи побічних реакцій.

Фахівці з Північно-Західного університету в США з’ясували, що препарат для діабетиків семаглутид є ефективним засобом від ожиріння.

Результати дослідження були опубліковані в журналі New England Journal of Medicine, передає Думка.

Зазначається, що учасниками експерименту стали майже 2000 осіб з ожирінням і без діабету, середня вага яких становила 105 кг.

Одній групі учасників випробування щотижня підшкірно кололи 2,4 мг семаглутида, іншій – плацебо. Також всі вони отримували індивідуальні консультації у дієтологів раз на місяць для підтримки низькокалорійної дієти і адекватного рівня фізичної активності.

За 68 тижнів перша група втратила близько 15% маси тіла, друга – всього 2,4%. Більше третини учасників, які отримували семаглутид, втратили понад 20% маси тіла.

Також у багатьох зникли симптоми діабету і переддіабету.

Семаглутид активує гормон глюкагоноподібний пептид-1, який впливає в тому числі на концентрацію глюкози і апетит. Його призначають людям з діабетом 2 типу для кращого контролю рівня цукру в крові.

Автори дослідження наголосили, що отримані результати значно кращі, ніж в інших препаратів від ожиріння. До недавнього часу таких успіхів вдавалося досягти лише за допомогою операції зі зменшення шлунка.

Крім того, лише невелика кількість учасників зіткнулася з поширеним побічним ефектом препаратів для схуднення – проблемами зі шлунково-кишковим трактом.

Основною проблемою для широкого застосування лікування зараз є його вартість – місячний курс семаглутида для діабетиків коштує майже 1000 доларів, а для схуднення потрібні більш високі дози.

Зважаючи на ефективність препарату, є шанс, що страхові компанії почнуть покривати витрати на нього.