Вчені з’ясували, як помер Чингісхан

Вчені з’ясували, як помер Чингісхан

consaidin 22, Лютий 2021, 19:43 205
Вчені з’ясували, як помер Чингісхан

Існують безліч легенд про те, як помер Чингісхан: починаючи від падіння з коня і закінчуючи втратою крові після кастрації. Однак нове дослідження показало, що правитель Монгольської імперії, ймовірно, загинув більш прозаїчно – від бубонної чуми.

Image by Erdenebayar Bayansan from Pixabay Чингісхан – засновник і перший великий хан Монгольської імперії, яка на момент його смерті в 1227 році була в 2,5 рази більше за територією, ніж Римська імперія. Про його смерть відомо зовсім небагато: Чингісхан був похований в безіменній могилі, яка, можливо, була глибиною 20 метрів (згідно з традицією поховання сюннуських царів).

На думку вчених, щоб вшанувати або заплямувати пам’ять Чингісхана, союзники і вороги монголів розповідали різні легенди про смерть хана. Одна історія стверджує, що він помер від втрати крові після того, як його каструвала принцеса тангутів, тибето-бірманського племені на північному заході Китаю. В іншій популярній історії говориться, що Чингісхан помер від травм після падіння з коня, під час битви з китайськими військами.

У новому дослідженні, опублікованому в International Journal of Infectious Diseases , вчені припустили, що всі ці легенди, мабуть, не були пов’язані з реальною причиною смерті Чингісхана.

Команда вирішила вивчити смерть Чингісхана з історико-медичної точки зору. Вони зосередилися на «Історії Юаня», історичному тексті, створеному за часів династії Мін в Китаї. У тексті йдеться, що Чингісхан відчув себе погано і з 18 по 25 серпня 1227 року в нього піднялася температура. Через 8 днів після початку хвороби він помер.

Раніше вчені припускали, що правитель помер від черевного тифу, хоча нове дослідження стверджує, що жодні симптоми, пов’язані з цим захворюванням, такі як блювота і біль в животі, не згадуються.

Вчені стверджують, що «з урахуванням загальних обставин хвороби, якою охоплено його армію ще в 1226 році, можна запропонувати більш розумний висновок і ретроспективний діагноз – чума, найбільш древня, що змінює історію і все ще існуюча хвороба».

Незважаючи на те що легендарним особистостям часто приписують химерні і героїчні смерті, дослідники підкреслюють, що історики повинні брати до уваги епідемії інфекційних захворювань.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги