Археологи показали, як виглядав найдавніший протез. ФОТО

Археологи показали, як виглядав найдавніший протез. ФОТО

Володимир Маркопольский 25, Лютий 2021, 04:28 189

У 2020 році швейцарські єгиптологи зробили цікаве відкриття. Вони заявили, що знайшли, ймовірно, найстаріший з коли-небудь знайдених протезів – дерев’яний палець ноги.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Базельського університету.

Знахідці майже 3 тисяч років і вона була виявлена в жіночій гробниці з некрополя шейха Абд-ель-Курна поблизу Луксора. В даний час ця область вивчається за допомогою найсучасніших методів.

Протез представляє з себе дерев’яний пристрій, який замінювало великий палець правої ноги, і прив’язувалося до ступні за допомогою ременя. На думку археологів, це був справжній протез, який виконував свою функцію.

Дослідники з Університету Цюріха та їхні колеги з Університету Базеля провели детальний аналіз штучного пальця за допомогою новітніх методів, включаючи комп’ютерну томографію та рентген. Вчені вважають, що даний протез використовувався дуже часто і що він належав дочці священика. А судячи з того, як він майстерно виготовлений, ремісник дуже добре знав людську анатомію.

Крім цього, дослідники вважають, що майбутній власник протеза постійно давав поради майстру під час його створення, а тому він виготовлений дуже професійно.

Місце поховання, де був знайдений предмет, розташоване в скелі. Деякі з могил, які тут знаходяться, відносяться до початку другого тисячоліття до н.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги