Астрономи виявили в сузір’ї Змії невідому гарячу суперземлю

Володимир Маркопольский 22, Березень 2021, 10:28 42
Астрономи виявили в сузір’ї Змії невідому гарячу суперземлю

Команда астрономів з Іспанії, Італії та Німеччини зафіксувала екзопланету, яка обертається навколо червоного карлика Gliese 740.

Температура відкритої планети, зареєстрованої як Gliese 740b (за назвою її зірки), становить близько 556 °C.

Червоний карлик Gliese 740-яскрава зірка, розташована від нас на відстані 36,2 світлових років в сузір’ї Змії. Також вона відома як GJ 740, HD 176029, LHS 470 і TYC 461-366-1.

За масивністю червоний карлик приблизно на 40 відсотків поступається нашому сонцю.

Незважаючи на те, що червоні карлики дуже поширені в Чумацькому Шляху, навколо цього типу зірок виявлено всього близько 10 відсотків усіх відомих планетних супутників, зауважив доктор Борха Толедо-Падрон з Канарського інституту астрофізики.

Як шукали нову суперземлю

Астрономи виявили нову планету Gliese 740b, використовуючи дані програми HADES (HArps-n red Dwarf Exoplanet Survey).

Читайте також: Астероїд Апофіс розминувся з землею, але через 8 років пролетить набагато ближче

Програма проводила моніторинг червоного карлика Gliese 740 протягом 6 років. Спостереження велися за допомогою спектрографа HARPS-N, встановленого на телескопі висотою 3,6 м в обсерваторії Роке-де-лос-Мучачос (Іспанія).

Астрономи також отримали 32 спектри за допомогою спектрографа CARMENES. Він встановлений на 3,5-метровому телескопі обсерваторії Калар-Альто (Іспанія).

Крім того, за цією зіркою спостерігали з південної півкулі за допомогою спектрографа HARPS 3,6-метрового телескопа чилійської обсерваторії Ла-Сілья.

Астрономи встановили, що Gliese 740b-це суперземля, маса якої в три рази перевищує масу Землі. А радіус на 43 відсотки більше, ніж у нашої планети.

Новини за темою: