Астрономи змінили уявлення про виникнення чорних дір

Астрономи змінили уявлення про виникнення чорних дір

Ірина Дубровська 22, Лютий 2021, 14:41 48
Астрономи змінили уявлення про виникнення чорних дір

Астрономи вивчили першу виявлену чорну діру зоряної маси Лебідь X-1 і виявили, що вона значно більша, ніж вважалося раніше.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Science, передає Думка.

Лебідь X – 1 був виявлений як найяскравіше джерело рентгенівського випромінювання в 1964 році. Вважалося, що він знаходиться на відстані близько 6070 світлових років Від Землі, а його маса становить 14,8 мас Сонця. Навколо нього обертається синій надгігант з масою 24 сонць.

Дослідники провели нові спостереження за об’єктом за допомогою радіоінтерферометра з наддовгою базою — системи радіотелескопів, що знаходяться в різних місцях земної кулі. Виявилося, що чорна діра розташовується на відстані семи тисяч світлових років Від Землі, а значить, обидва об’єкти значніше крупніше. Лебідь X – 1 в 20 разів перевищує масу Сонця, що робить його найбільшою чорною дірою з виявлених без використання гравітаційних хвиль.

Відкриття може змінити уявлення про виникнення чорних дір. Згідно з припущенням дослідників, зірка-попередниця Лебідь X – 1 повинна була мати масу близько 60 сонячних і минути стадію наднової. Ядро звільнилося від зовнішнього матеріалу і схлопнулося в чорну діру. Її сусідня зірка теж перетвориться на чорну діру, проте пара зіллється більше ніж через 13,8 мільярда років.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги