Вчені відкрили комету, яку можна буде побачити із Землі без спецприладів. ФОТО

Вчені відкрили комету, яку можна буде побачити із Землі без спецприладів. ФОТО

Ірина Дубровська 18, Лютий 2021, 15:52 116
Вчені відкрили комету, яку можна буде побачити із Землі без спецприладів. ФОТО

За допомогою 1,5-метрового телескопа-рефлектора небесного огляду “Catalina Sky Survey” 3 січня 2021 року відкрита комета C/2021 A1 (Leonard). У момент виявлення Крижана мандрівниця мала блиск приблизно +19 зоряної величини і розташовувалася в сузір’ї Гончі Пси. На отриманих знімках знімках у неї вже спостерігається газо-пилова кома.

Комета рухається по дуже витягнутій ретроградній еліптичній орбіті. Точку свого перигелію вона пройде 3 січня 2022 року на відстані 0,61 астрономічної одиниці від сонця. Мінімальне зближення з Землею відбудеться 12 грудня 2021 року. У цей момент C / 2021 A1 (Leonard) виявиться на відстані 34,5 мільйона кілометрів від нашої планети.

Поточне розташування і орбіта комети C / 2021 A1 (Leonard). Credit: Gideon van Buitenen

Поточні прогнози яскравості комети говорять про те, що до кінця 2021 року вона може досягти максимального блиску +3,7 зоряної величини, тобто буде видно неозброєним оком. Крім цього, завдяки тому що C / 2021 A1 (Leonard) в момент максимального зближення з землею буде розташовуватися між Сонцем і нашою планетою, можна очікувати ефекту прямого розсіювання і, як наслідок, високої яскравості можливого пилового хвоста. З урахуванням цього комета може досягти максимального блиску близько + 1,5 зоряної величини.

Як побачити комету C/2021 A1 (Leonard)
У середніх широтах північної півкулі комета стане доступна для аматорських спостережень з вересня 2021 року (знайти її на небі вам допоможе карта зоряного неба). Вона буде повільно переміщатися на тлі сузір’їв Велика Ведмедиця, Гончі Пси і Волосся Вероніки.

Проте вже з кінця листопада ситуація зміниться-видима кутова швидкість руху комети по небу значно зросте і у спостерігачів буде всього лише кілька днів, щоб побачити її поблизу максимальної яскравості. З 1 по 13 грудня 2021 року C/2021 A1 (Leonard) буде швидко переміщатися на тлі сузір’їв Волопас, Змія, Геркулес і Змієносець, володіючи подвійною видимістю – ранкової і вечірньої. Потім вона перейде на небо Південної півкулі.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги