Глобальне потепління занурює землян у смертельно небезпечні умови

Володимир Маркопольский 20, Березень 2021, 13:49 142

Так стверджують кліматологи з Прінстонського університету (США). Вони вважають, що значна частина населення планети може незабаром опинитися в “потенційно смертельних умовах”. В першу чергу це стосується жителів тропічних регіонів, в яких мешкає більше 40 відсотків всіх землян.

Дослідники Принстонського університету зосередили свою увагу на ділянці між 20 градусами північної широти (лінії, що проходять через Мексику, Лівію та Індію) і 20 градусами південної широти (лінії, що проходить через Бразилію, Мадагаскар і північні райони Австралії).

Здатність людей регулювати температуру свого тіла залежить від температури і вологості навколишнього повітря. Але якщо середньорічна температура повітря підвищиться на 1,5 °C, температура по вологому термометру перевищить 35 °C. (тобто термометра, корпус якого обгорнутий вологою тканиною, що допомагає імітувати здатність людей охолоджувати шкіру за рахунок випаровування поту).

У зазначених умовах шкіра людини не встигає охолоджуватися. І це може призвести до смертельного результату.

Населення тропічних регіонів може не винести гіпертермії
Команда кліматологів вивчила різні історичні дані, щоб змоделювати, як зміняться екстремальні значення температури по вологому термометру в міру того, як планета буде продовжувати нагріватися.

Читайте також: Американський планетолог показав, як би виглядала Земля без води

Дослідники дійшли висновку, що навіть 1 °c екстремального підвищення температури по вологому термометру ” може мати несприятливий вплив на здоров’я, еквівалентне підвищенню температури на кілька градусів».

Через діяльність людини світ вже нагрівся в приблизно на 1,1 °C. У Паризькій кліматичній угоді уряду пообіцяли підтримувати температуру на рівні 1,5 °C. Однак вчені попереджають, що цей показник може бути порушений протягом десятиліття.

Моджтаба Садех, експерт з кліматичних ризиків в Державному університеті Бойсе (США), зазначив, що теоретично жодна людина не може витримати температуру по вологому термометру вище 35 °C. незалежно від того, скільки води він повинен випити.

А, значить, населення тропічних регіонів може загинути від перегрівання: гіпертермії. Це дослідження є останнім науковим попередженням про серйозні небезпеки, пов’язані з глобальним потеплінням.

Новини за темою: