Вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці

Вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці

Володимир Маркопольский 24, Лютий 2021, 21:53 201

Вчені з’ясували, що найбільш відома рентгенівська подвійна система Лебідь X-1 містить наймасовішу чорну діру зоряної маси, виявлену за весь час спостережень без використання гравітаційних хвиль.

Це відкриття дає важливу інформацію, необхідну для побудови моделей зоряної еволюції.

Одна з найближчих до землі чорних дір Лебідь X – 1 знаходиться від нашої планети на відстані 7200 світлових років. Раніше об’єкт став предметом знаменитого спору між фізиками, чи дійсно він-чорна діра.

Нові спостереження за Лебідь X – 1 знову здивували астрономів. Вони розглядали систему під різними кутами, використовуючи положення Землі на навколосонячній орбіті, використавши масив дуже довгих базових ліній розміром з континент, що складається з десяти радіотелескопів, встановлених в різних частинах США.

Протягом шести днів вчені спостерігали повну орбіту чорної діри, а потім порівняли її зі спостереженнями десятирічної давності, виконаними тією ж системою телескопів.

– Нові вимірювання показують, що система знаходиться далі, ніж передбачалося раніше, а чорна діра значно масивніша, – розповів провідний автор дослідження, професор Джеймс Міллер-Джонс з Університету Кертіна.

З’ясувалося, що чорна діра в системі Лебідь X-1 в 21 разів перевищує масу Сонця, що наполовину більше, ніж вважалося до цього. Отже, на думку вчених, через зоряний вітер Зірки можуть втрачати значно більші обсяги маси, ніж передбачалося раніше, і в залежності від початкової маси і хімічного складу, масивні зірки здатні створювати чорні діри масою до ста разів більше маси Сонця.

Дослідники вважають, що чорна діра в Лебеді X – 1-дійсно найбільша чорна діра в нашій Галактиці з відомих на сьогодні, а ще й найшвидша-зі швидкістю обертання близькою до швидкості світла. Кожні п’ять з половиною днів вона обертається навколо надгігантської зірки-компаньйона, розташованої від неї всього на одній п’ятій відстані від Землі до Сонця.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Все по темі:
Останні новини

Коментарі для: Вчені повідомили про виявлення величезної чорної діри в нашій Галактиці

  1. Існує 3 види чорних дір : 1) Струнна – знаходиться в Центрі Нашого Всесвіту ;
    2) кваркові – знаходяться в центрах галактик ;
    3) нуклонні ( протонно – нейтронні ) – які , як і зірки , знаходяться на орбітах навколо центрів галактик , але чомусь не запустили ядерну реакцію синтезу , видиму для нас;
    Наше Сонце теж всередині чорне .
    https://www.youtube.com/watch?v=tFUM3vAlaGc

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги