Вчені знайшли термітники розміром із Великобританію. ФОТО

Вчені знайшли термітники розміром із Великобританію. ФОТО

Ірина Дубровська 22, Лютий 2021, 17:36 149
Вчені знайшли термітники розміром із Великобританію. ФОТО

Вчені виявили найбільший у світі термітник на території Бразилії. Це система споруд, загальна площа якої приблизно дорівнює площі Великої Британії.

Про це повідомляє науковий журнал Current Biology, передає Думка.

Це найбільша система термітників на нашій планеті. Пагорби легко можна побачити на Google Earth, оскільки їх видно з космічних супутників. Це не гнізда, а швидше результат повільного і поступового створення мережі взаємопов’язаних підземних тунелів. Активність термітів протягом тисяч років привела до утворення приблизно 200 мільйонів конусоподібних горбів близько 2,5 метрів заввишки і 9 метрів в діаметрі.

Термітники видно з космосу

«Ці пагорби створені лише одним видом термітів. Кількість виритої землі дорівнює приблизно 10 кубічних кілометрів, тобто 4000 єгипетських пірамід, і це одна з найбільших структур, побудованих одним видом комах », – говорить Стівен Мартін, дослідник з Університету Салфорд в Великобританії.

Знайдено термітники розміром з Великобританію. Їх видно з космосу

Пагорби були здебільшого приховані з виду завдяки каатингу, листопадно-рідколісній рослинності, одним з найбільш унікальних біомів на Землі. Їх помітили «чужаки», включаючи вчених, тільки коли частина цих земель розчистили під пасовища в останні кілька років.

Зразки ґрунту з центру 11 пагорбів показали, що їх вік варіюється від 690 до 3820 років.

Поки вчені вивчають, яким чином терміти організували настільки чітку структуру розташування термітників, але питань ця несподівано знайдена територія викликає чимало. Наприклад, ніхто поки не розуміє, як ці колонії термітів структуровані фізично, оскільки ще не знайдено жодної камери королеви.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Схожі матеріали:

Останні новини

Коментарі для: Вчені знайшли термітники розміром із Великобританію. ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги