МОН має переглянути підручники з історії щодо подій на Майдані

consaidin 17, Квітень 2021, 16:42 4108
МОН має переглянути підручники з історії щодо подій на Майдані
Шостий апеляційний адмінсуд Києва залишив у силі рішення, за яким Міністерство освіти та науки має переглянути підручники з історії України щодо висвітлення подій Революції гідності.
Позов про це подав заступник керівника адміністрації часів президента Януковича Андрій Портнов.

Про це пише Центр протидії корупції (ЦПК) та сам Андрій Портнов у Telegram.

Зокрема, суд залишив основні позовні вимоги Портнова:

  • оголосити та провести новий конкурсний відбір проєктів підручників з історії України для 11 класів та вступу до історії України для 5 класів;
  • забезпечити перегляд інших підручників, посібників, навчальних програм які містять опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції Гідності на предмет подання повної, достовірної та об’єктивної інформації.

Що передувало?

Андрій Портнов звернувся до Міносвіти з вимогою переглянути вісім підручників для 5-11 класів з історії України, що вийшли друком у 2018 та 2019 роках. Також він вимагав переглянути інші посібники та навчальні програми, в яких є опис подій 2013-2014 років, зокрема Революції гідності, та які рекомендувало або затвердило міністерство.

МОН відхилив цю вимогу і тоді Портнов звернувся до Окружного адмінсуду Києва. Він заявляє, що у підручниках історія з 2013 року викладаються «однобічно, з вигадуванням фактів», а також «містять ознаки спотворення інформації та подій, що мали місце у період 2013-2014 років, маніпулювання фактами та оцінками подій цього періоду».

ОАСК встав на сторону Портнова і задовольнив його вимоги. Зокрема суд визнав протиправною бездіяльність Міносвіти, коли відомство відмовилося переглянути підручники.

Слід зазначити, що після приходу до влади президента Зеленського Служба безпеки закрила кримінальне провадження про державну зраду, в якій згадувався колишній радник Віктора Януковича Андрій Портнов.

Згодом, Зеленський дав високу посаду близькому другу Андрія Портнова, а ще через деякий час призначив колишню дружину Портнова суддею столичного суду.

Варто зазначити, що саме за позовом Портнова ОАСК заборонив проводити заходи на честь українських Героїв та видатних історичних постатей.

Джерело