Капелюх на головній ялинці замінять на зірку, але не відомо чи надовго

Ірина Дубровська 11, Грудень 2020, 23:51 172
Капелюх на головній ялинці замінять на зірку, але не відомо чи надовго

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України Євстратій Зоря розкритикував рішення організаторів цьогорічного святкового містечка на Софійській площі в Києві прикрасити ялинку капелюхом.
На думку Зорі, загальна концепція оформлення «свідомо замислена так, щоби якнайменше було асоціацій з Різдвом Христовим».

«Чи від цього для християн свято буде меншим? Аж ніяк… Різдво Христове, на відміну від казок і їхніх персонажів, як і від байок про комунізм і “світле майбутнє” — справжнє. А справжнє завжди перемагає», — написав Євстратій Зоря у Facebook.

Схожу думку дещо раніше висловив і речник ПЦУ Іван Сидор, уточнивши, що це його особиста позиція.

«До якого свята ми готуємось? Різдва чи Геловіну? Вже якщо ставите на історичній Софійській площі ялинку, то потрібно мати здоровий глузд і увінчати її зіркою, яка і символізує Різдво, світло, надію. А не відьмацькою шляпою, яка з Різдвом і Новим роком нічого спільного не має», — вважає він.

Ігор Добруцький, керівник проєкту Folk Ukraine, що організовує цьогорічне святкове містечко, у коментарі «Радіо Свобода» пояснив: капелюх на ялинці «символізує казку і є немов оберегом для лісових звірів, якими прикрашене дерево».

Критику на адресу капелюха Добруцький пояснив напруженням у суспільстві через ситуацію з коронавірусом та економічними труднощами. Тому, на його думку, люди виливають негатив у соцмережах.

«Ми останні роки входимо у найкращу п’ятірку новорічно-різдвяних ярмарків і ялинок в Європі, і в десятку світових. Ми не пасемо задніх, краще подивитись, коли вже все буде зроблено», — додав він.

Утім надвечір 11 грудня Folk Ukraine повідомив, що капелюх на вершечку ялинки змінять. «Друзі, не хвилюйтеся, в переддень Святого Миколая зірка змінить чарівний капелюх на головній ялинці», — йдеться в повідомленні. Там, щоправда, не уточнили, як довго пробуде зірка й чи не змінять її потім знову на капелюх.