Вчені зафіксували, як чорна діра розірвала близьку до Землі зірку. ВІДЕО

Вчені зафіксували, як чорна діра розірвала близьку до Землі зірку. ВІДЕО

Ірина Дубровська 14, Лютий 2021, 22:48 141
Вчені зафіксували, як чорна діра розірвала близьку до Землі зірку. ВІДЕО

Зірка, розміром з Сонце, витягнулася в нитку і випустила яскраві спалахи.

У 215 мільйонах світлових років від нашої планети чорна діра розірвала зірку. Ця неймовірна космічна смерть відома як подія приливного руйнування (tidal disruption event, TDE). Важливість її в тому, що вона – найближче до нас з будь-коли зареєстрованих. Коли чорна діра знищила зірку, з’явився яскравий спалах світла, що дає розуміння цього явища.

ESO / M. Kornmesser Нова подія приливного руйнування, вперше виявлене рік тому, отримала назву AT2019qiz. Як повідомляється в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, чорна діра в один мільйон разів більша за масу Сонця розірвала на частини зірку розміром приблизно з Сонце. Коли об’єкт підходить надто близько до чорної діри, він відчуває величезну гравітацію. Найчастіше це призводить до смерті об’єкта через спагетіфікацію.

Спагетіфікація – явище, при якому об’єкт сильно розтягується через гравітаційні сили іншого об’єкта (в цьому випадку, чорної діри). Розтягнутий матеріал нагрівається до утворення плазми, яка потім обертається навколо чорної діри.

Плазма витягується в нитку і потрапляє в чорну діру, нагріваючись до ще вищих температур і створюючи яскраві спалахи. Їх можуть відстежувати астрономи. Однак часто такі спалахи приховані за пилом і сміттям.

Нове дослідження показало, що це сміття – останки самої зірки, виштовхнуті чорною дірою. У міру віддалення від неї останки остигають і ускладнюють спостереження.

На щастя, вчені помітили явище рано і встигли розгледіти, як «піднімається завіса з пилу та уламків, коли чорна діра запускає потужний потік матеріалу зі швидкістю до 10 000 км / с».

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги