Вчені опублікували знімок зірки раніше невідомого типу. ФОТО

Вчені опублікували знімок зірки раніше невідомого типу. ФОТО

Ірина Дубровська 18, Лютий 2021, 01:52 45
Вчені опублікували знімок зірки раніше невідомого типу. ФОТО

Використовуючи рентгенівський космічний телескоп Європейського космічного агентства (ESA) «XMM-Newton», астрономи отримали знімок зірки нового типу, який раніше ніколи не спостерігався. На думку вчених, дивний об’єкт утворився в результаті злиття двох білих карликів-вигорілих залишків зірок, подібних сонцю.

“Але замість того, щоб знищити один одного, білі карлики сформували нову зірку, яскраво світиться в рентгенівському світлі», – відзначають в ESA.

Вчені опублікували знімок зірки раніше невідомого типу. ФОТО

Рентгенівський знімок зірки нового типу, яка, ймовірно, проживе не більше 10 тисяч років. Credit: ESA/XMM-Newton, L. Oskinova/Univ. Potsdam, Germany
Незвичайна зірка, що отримала позначення IRAS 00500 + 6713, була відкрита в 2019 році. Перші спостереження показали, що вона володіє дуже високою швидкістю вітру, температурою близько 200 тисяч градусів і є занадто яскравою і масивною, щоб бути звичайним білим карликом. Це, а також інші характеристики об’єкта, змусили астрономів припустити, що перед ними зірка нового типу, яка пережила злиття двох білих карликів.

“Грунтуючись на новій інформації від “XMM-Newton”, вчені переконалися у своїй правоті. Відгомін зіткнення-туманність – також видно на знімку і в основному складається з елемента неон. Зірка дуже нестабільна і, швидше за все, «схлопнется» в нейтронну зірку в найближчі 10 тисяч років», – уклали в ESA.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги