Астрономи розгадали таємницю загасання червоної гігантської зірки Бетельгейзе

Астрономи розгадали таємницю загасання червоної гігантської зірки Бетельгейзе

consaidin 15, Лютий 2021, 23:46 126
Астрономи розгадали таємницю загасання червоної гігантської зірки Бетельгейзе

Астрономи заявили про те, що розгадали таємницю поступового загасання червоного надгіганта Бетельгейзе.

Ми неодноразово писали про те, як червоний надгігант Бетельгейзе всерйоз налякав вчених загадковим мерехтінням. Астрономи конструювали теорію за теорією, намагаючись знайти пояснення цьому феномену. Деякі говорили навіть про те, що зірка скоро стане надновою.

Але, врешті-решт, вчені отримали в своє розпорядження дані, які дозволяють припинити всі суперечки. Команда дослідників з’ясувала, що сама по собі зірка залишалася стабільною, але її світло від земних телескопів приховала величезна хмара космічного пилу. «Подібну картину ми спостерігаємо у червоних гігантів постійно, це цілком природно», – пояснила Емілі Левеск, астроном з Вашингтонського університету.

За словами Емілі, зірки такого типу періодично втрачають поверхневі шари складової їх матерії. Остигаючи, вони конденсуються на навколозоряних орбітах в формі великих скупчень пилу та іншого космічного сміття. Охолоджені порошинки розсіяні, а тому утворюють досить щільну завісу. Через неоднорідну структуру таких пилових хмар світло починає мерехтіти для спостерігача, що знаходиться на планеті іншої зоряної системи.

Хай там як, пильну увагу, яку Бетельгейзе привернула до себе аномальною поведінкою, дозволило вченим ще краще зрозуміти складні процеси, які відбуваються на різних стадіях життєвого циклу таких вражаючих зірок.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги