Астрономи, що займаються пошуком інопланетного життя, отримали радіосигнал з найближчої до нас екзопланети

Астрономи, що займаються пошуком інопланетного життя, отримали радіосигнал з найближчої до нас екзопланети

Ірина Дубровська 19, Лютий 2021, 03:05 182
Астрономи, що займаються пошуком інопланетного життя, отримали радіосигнал з найближчої до нас екзопланети

Команда астрономів проекту “Breakthrough Listen”, що займається пошуком інопланетного життя, досліджує інтригуючий радіосигнал, який, можливо, прийшов з боку Проксими Центавра – найближчої до Сонця зірки. Як повідомляє британське видання The Guardian, вузький промінь був спійманий в рамках 26-годинної спостережної кампанії на телескопі обсерваторії «Parkes» (Австралія) з квітня по травень 2019 року.

“Якщо там дійсно є розумне життя, то вона майже напевно широко поширена по всій нашій Галактиці, так як шанси на те, що дві єдині цивілізації виявляться сусідами серед 400 мільярдів зірок, абсолютно виходять за рамки розумного», – заявив Льюїс Дартнелл, астробіолог з Вестмінстерського університету (Великобританія).

Вид з поверхні екзопланети Proxima b в уявленні художника. Credit: ESO/M. Kornmesser

Виявлення на перший погляд дивних сплесків радіохвиль відбувалося і раніше, але згодом всі їх джерела були співвіднесені з антропогенними або природними перешкодами.

Останній сигнал, швидше за все, також має земне походження, проте виділяє його серед інших те, що він знаходиться в дуже вузькій смузі радіочастотного спектру – 982 мегагерца, – в якій зазвичай не спілкуються штучні супутники і космічні апарати, і має сигнатуру, ймовірно, відповідну руху планети. В даний час астрономи проводять додатковий аналіз і готують доповідь про подію, що отримала позначення BLC1.

Екзопланета Proxima b в поданні художника. Credit: ESO/M. Kornmesser

Хоча Проксима Центавра занадто тьмяна, щоб її можна було побачити неозброєним оком, з 2016 року вона є об’єктом пильної уваги астрономів. Відомо, що навколо неї в населеній зоні обертається кам’янистий світ Proxima b, який приблизно на 17% масивніше Землі.

Але багатообіцяюче розташування екзопланети ще не гарантує присутності на її поверхні рідкої води і життя. Комп’ютерне моделювання показує, що навіть якщо Proxima b і володіє атмосферою, подібною до земної, спалахи на батьківському червоному карлику легко знищили б її всього за 100 мільйонів років.

“Шанси на те, що ми спіймали штучний сигнал від Проксіми Центавра, здаються нікчемними. Ми так довго шукали інопланетне життя, і думка, що вона може опинитися прямо перед носом, в найближчій зоряній системі, є подвійно неймовірною. Але я б хотів, щоб мені довели, що я неправий», – уклав Льюїс Дартнелл.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Схожі матеріали:

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги