Астрономи зафіксували початок загибелі дуже далекої галактики

Астрономи зафіксували початок загибелі дуже далекої галактики

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 22:19 69
Астрономи зафіксували початок загибелі дуже далекої галактики

Використовуючи масив радіотелескопів ALMA, астрономам вперше вдалося зафіксувати початок “загибелі” далекої галактики. Вона розташована на відстані 9 мільярдів світлових років Від Землі і з неймовірною швидкістю втрачає холодний газ, необхідний для народження нових зірок.

Отримані дані і висновки вчених опубліковані в журналі Nature Astronomy, передає Думка.

«Ми вперше спостерігаємо, як типова масивна зореутворююча галактика у віддаленій частині Всесвіту ось-ось “згасне» через викид великих мас холодного газу”, – розповідає Аннаграціа Пульісі, провідний автор дослідження з Даремського університету (Великобританія).

Астрономи зафіксували початок загибелі дуже далекої галактики

Галактика ID2299 в поданні художника. Credit: ESO/M. Kornmesser

Галактика, що отримала позначення ID2299, втрачає речовину зі швидкістю 10 тисяч сонячних мас на рік. За оцінками вчених, з неї вже втекло приблизно 46% всіх її запасів холодного газу. При цьому, враховуючи, що в галактиці як і раніше йде стрімке зіркоутворення-в сотні разів більш інтенсивне, ніж в Чумацькому Шляху, – залишився в ній матеріал для нових світил буде швидко витрачений, в результаті чого вона «згасне». Це трапиться всього через кілька десятків мільйонів років.

Астрономи вважають, що подія, відповідальна за цю безпрецедентну втрату речовини – попереднє йому зіткнення двох галактик, яке закінчилося утворенням ID2299. Важковловимим ознакою, що вказала на такий сценарій, став зв’язок викинутого газу з «приливним хвостом» – витягнутим потоком зірок і газу, що закінчується в міжгалактичний простір.

Астрономи зафіксували початок загибелі дуже далекої галактики

Змодельоване зіткнення галактик, яке призвело до утворення галактики, аналогічної ID2299, і подальшого викиду з неї газу. Credit: Jeremy Fensch et al.

Вважається, що за викид звездообразующего речовини з галактик в навколишній простір відповідальні викликані інтенсивним звездообразованием Зоряні вітри і активність чорних дір в їх центрах. Однак, отримані дані вказують на існування і іншого сценарію.

“Наше дослідження показує, що газові витоки можуть породжуватися злиттями галактик і що зоряні вітри і приливні хвости діють дуже схожим чином. Тому, можливо, деякі групи спостерігачів, які раніше повідомляли про виявлення Зоряних вітрів у далеких галактиках, могли насправді спостерігати приливні хвости з газовими витіканнями з них. Нові дані можуть змусити переглянути наше розуміння того, як» вмирають» галактики”, – уклав Еманюель Дадді, співавтор дослідження з центру ядерних досліджень в Сакле (Франція).

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги