NASA могло виявити ознаки життя на Венері ще 42 роки тому

NASA могло виявити ознаки життя на Венері ще 42 роки тому

Ірина Дубровська 14, Лютий 2021, 20:32 120
NASA могло виявити ознаки життя на Венері ще 42 роки тому

NASA втратило шанс зробити відкриття століття – якби дослідження почалися тоді, то сьогодні ми б точно знали, чи населена Венера.

Якщо життя дійсно існує на Венері, то NASA могло б вперше виявити його ще в 1978 році. Але зроблене 42 роки тому відкриття пройшло повз увагу.

Image by Pixabay 14 вересня 2020 року група вчених зробила сенсаційну заяву в журналі Nature Astronomy: за допомогою телескопів вони виявили в атмосфері планети фосфін – токсичний газ, який вважається можливою ознакою інопланетного мікробного життя.

Це відкриття змусило людей на якийсь час забути про Марс і пошуки життя на ньому, а також про супутники Юпітера і Сатурна, де теж можливе існування життя. Венера – гаряча і отруйна планета. Тому вона довгий час вважалася надто негостинною для життя.

Але днями, копаючись в архівах NASA, біохімік Ракеш Могул з Каліфорнійського політехнічного університету в Помоне і його колеги виявили, що фосфін був виявлений на Венері зондом Pioneer 13 ще в грудні 1978 року. «Коли вийшла стаття, я відразу подумав про традиційні мас-спектри, – каже Могул. – Ми відразу ж почали шукати в старих даних з’єднання фосфору».

Дані в 1978 році були отримані за допомогою Великого зондового нейтрального мас-спектрометра (LNMS) – одного з декількох приладів, які занурилися в атмосферу Венери в рамках місії Pioneer 13.

Спускаючись на парашуті, зонд збирав дані і відправляв їх на Землю. Коли вчені вперше поділилися результатами, вони не звертали увагу на з’єднання на основі фосфору, такі як фосфін. Тоді дослідники зосередилися на інших хімічних речовинах. А даремно.

Команда Могул повторно вивчила ці дані й виявила ознаки фосфіну. Вчені також знайшли докази наявності в атмосфері Венери атомів фосфору.

LNMS не був розрахований на пошук фосфіноподібних з’єднань, і йому було важко відрізнити газ від інших молекул, що мають схожі маси. Але тепер учені знайшли інформацію про наявність в атмосфері сусідньої планети якоїсь молекули, що має ту ж масу, що і фосфін, причому в кількостях, які відповідають рівням, описаним в статті Nature Astronomy.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британські вчені заявили, що розкрили таємницю походження Стоунхенджа.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги