Вчені показали марсіанські фото одного з найбільш загадкових супутників Червоної планети

Вчені показали марсіанські фото одного з найбільш загадкових супутників Червоної планети

Ірина Дубровська 14, Лютий 2021, 18:46 98
Вчені показали марсіанські фото одного з найбільш загадкових супутників Червоної планети

Ось уже майже двадцять років космічний зонд NASA постачає землян докладною інформацією про те, як поводиться Фобос — один з найбільш загадкових супутників Червоної планети.

Зонд NASA Mars Odyssey обертається навколо Червоної планети вже майже 19 років, що робить його космічним кораблем, який довше за всіх у світі зберігає активність на орбіті іншої планети. За ці роки він став свідком безлічі дивних речей, які спостерігачам з Землі практично неможливо помітити. Наприклад, приголомшливе барвисте зображення марсіанського місяця Фобоса — відмінний приклад інопланетних пам’яток, які Mars Odyssey може розглянути і вивчити у всій красі.

Шість незвичайних сфер, зображених на фото, нагадують фруктові цукерки. Однак насправді все це Фобос — колірні варіації позначають різну температуру місяця, яку Mars Odyssey вдалося вважати завдяки спеціальному тепловізору.

Вчені показали марсіанські фото одного з найбільш загадкових супутників Червоної планети

NASA Стадії нагріву Фобоса Синій колір, тобто найхолодніші години, що припадають на час місячного затемнення. У цей час Марс повністю затінює свій супутник від світла Сонця. А яскраво-червоні відтінки, навпаки, демонструють ті періоди, коли поверхня Фобоса нагрівається до максимальної температури. До речі, для марсіанського місяця вона невелика — всього 27 градусів Цельсія.

Постійний аналіз Фобоса і його поверхневих характеристик дозволяє з’ясувати, чим насправді є крихітний супутник (з радіусом всього близько 11 кілометрів). Був це астероїд, втягнутий в гравітаційне поле Марса, або, можливо, чимось більшим? В науковому середовищі на сьогодні дуже популярна теорія про те, що Фобос — це фрагмент, який відколовся в результаті страшного катаклізму, що стався в далекому минулому Червоної планети.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Коментарі для: Вчені показали марсіанські фото одного з найбільш загадкових супутників Червоної планети

  1. “Фобос — один из самых загадочных спутников Красной планеты”. Делаем выводы: 1. Спутников у планеты много. 2. Среди них есть загадочные. 3. Из них выделяются самые загадочные. 4. Один из них – Фобос. Но общеизвестно, что у Марса всего 2 (два) спутника! Тщательнее надо, господа писаки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги