Вчені розкрили феномен, що розширює Атлантичний океан

Вчені розкрили феномен, що розширює Атлантичний океан

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 18:53 56
Вчені розкрили феномен, що розширює Атлантичний океан

Підйом матерії з глибин Землі, ймовірно, є причиною розширення Атлантичного океану і, як наслідок, віддалення континентів Північної і Південної Америки від Європи і Африки. Це несподіване відкриття, на думку вчених, дозволить краще зрозуміти тектоніку плит, яка викликає безліч стихійних лих по всьому світу, включаючи землетруси, цунамі і виверження вулканів.

Результати дослідження представлені в журналі Nature, передає Думка.

“Відомо, що плити, що включають Америку, віддаляються на чотири сантиметри на рік від тих, на яких розташовані Європа і Африка. Між цими континентами знаходиться Серединно-Атлантичний хребет-лінія розділу між плитами, що рухаються на захід, і тими, що рухаються на схід. Під цим гребенем з надр землі піднімається матеріал, що заміщає простір, що вивільнився», – розповідають автори дослідження.

Вчені розкрили феномен, що розширює Атлантичний океан

Фізична карта дна Атлантичного океану. Такі деталі підводного ландшафту, як континентальні схили, абісальні рівнини і могутній Серединно-Атлантичний хребет, вражають уяву. Credit: National Geographic
Прийнято вважати, що процес розбіжності плит зазвичай викликається віддаленими гравітаційними силами, оскільки більш щільні їх частини опускаються вниз. Однак рушійна сила поділу атлантичних плит залишалася загадкою, так як Атлантичний океан не оточений щільними опускаються плитами.

Читайте також:

З метою розкрити цю таємницю міжнародна команда вчених розгорнула 39 сейсмометрів в Атлантичному океані в рамках експерименту PI-LAB, що дозволило отримати перше великомасштабне зображення мантії під Серединно-Атлантичним хребтом з високою роздільною здатністю.

Вчені розкрили феномен, що розширює Атлантичний океан

39 сейсмометрів, розгорнутих в океані через Серединно-Атлантичний хребет в рамках експерименту PI-LAB. Credit: University of Southampton
На подив вчених, зібрані в ході експедиції дані надали свідчення апвеллінга в мантії на глибинах понад 600 кілометрів під Серединно-Атлантичним хребтом, який міг підштовхнути плити знизу, змушуючи континенти розходитися. Раніше вважалося, що такі процеси під хребтами можливі лише на набагато дрібніших глибинах, близько 60 кілометрів.

“Крім того, що розуміння тектоніки допомагає в розробці більш досконалих моделей і систем попередження про стихійні лиха, воно також впливає на оцінку зміни клімату в масштабах геологічного часу. Те, що нам вдалося виявити, абсолютно несподівано і має велике значення для створення більш повної картини еволюції Землі і її населеності», – підсумували автори дослідження.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Схожі матеріали:

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги