Вчені з'ясували, як утворюється сніг на Плутоні

Вчені з’ясували, як утворюється сніг на Плутоні

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 23:59 79
Вчені з’ясували, як утворюється сніг на Плутоні

Вчені з’ясували, як утворюється сніг на Плутоні. Ця загадка не давала спокою дослідникам з 2015 року, коли зонд New Horizons передав на Землю фотографії засніжених гір з цієї карликової планети.

Інтриги додавав той факт, що ніде більше в Сонячній системі подібних – майже земних – пейзажів не спостерігалося.

Відповісти на питання допомогли комп’ютерні технології. Вчені з Франції створили модель клімату на Плутоні і прийшли до досить несподіваних висновків. Для початку-сніг на карликовій планеті тільки виглядає, як земний. Насправді він складається не з води, а з замороженого метану.

Ще один “погодний” нюанс – на Плутоні, на відміну від землі, у міру віддалення від поверхні температура повітря зростає, а не знижується. Але якщо на Землі лід утворюється при більш низьких температурах, то на далекій від сонця карликової планеті ситуація зворотна. У більш холодних нижніх шарах атмосфери просто недостатньо метану для концентрації. Іншими словами, на Плутоні льодовики утворюються там, де тепліше.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги