У геномі людини вчені виявили кілька сотень нових генів

У геномі людини вчені виявили кілька сотень нових генів

Ірина Дубровська 21, Лютий 2021, 21:00 105
У геномі людини вчені виявили кілька сотень нових генів

Американські генетики виявили кілька сотень невідомих раніше генів у найменш вивчених частинах геному людини. Виявилося, що більше 50 з них продукують білки, які беруть участь у розвитку ракових клітин.

Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Biotechnology, передає Думка.

На даний момент в геномі людини ідентифіковано близько 20 тисяч генів. Ранні аналізи послідовності генома людини передбачали існування понад сто тисяч генів, що кодують білки, але подальші дослідження показали, що більшість цих генів-кандидатів, швидше за все, продукують некодирующие РНК, фрагментовані комплементарні клони ДНК і РНК, експресуються на несуттєвих рівнях.

Поточна база даних проекту протеома людини NeXtProt містить приблизно 17 600 білок-кодуючих генів, підтверджених мас-спектрометрією, і близько 2100 непідтверджених білок-кодуючих генів.

Проте, з’являється все більше доказів того, що в генах, які в даний час анотуються як некодирующие РНК або псевдогени, а також знаходяться в деяких нетрансльованих областях, має місце трансляція — процес синтезу білка з амінокислот на матриці інформаційної (матричної) РНК, здійснюваний спеціальної клітинної органелою рибосомою. Однак до цих пір були відсутні систематичні експериментальні підтвердження того, чи є виникаючі при такій трансляції білки біологічно функціональними.

Дослідники з Інституту Броуда Гарвардського університету і Массачусетського технологічного інституту-найбільшого центру геноміки і реалізації проекту “Геном людини” -експериментально перевірили 553 гена — кандидата, в якості яких автори розглядали відкриті рамки зчитування (Open Reading Frame, ORF) – послідовності нуклеотидів у складі довгих некодирующих РНК.

Гени-кандидати відбирали на основі опублікованих даних, що передбачають ORF, потенційно здатні кодувати біологічно активні білки. При цьому з аналізу виключили псевдогени і ORF, що представляють собою варіанти вже відомих білок-кодуючих областей.
В експериментах з ектопічної експресії-експресія генів в незвичайному місці організму – 257 ORF показали ознаки експресії білка і 401 індукували зміни експресії генів. З них 57 сприяли життєздатності ракових клітин людини.

Зокрема, дослідники встановили, що один з цих ORF-G029442-кодує багатий гліцином позаклітинний білок-1 (GREP1), що володіє підвищеним вмістом онкогенного цитокіну GDF15 і високо експресується при раку молочної залози. Блокування його за допомогою спеціального інгібітора пом’якшувало ефект розвитку ракових клітин в 263 лініях.

Автори вважають, що біологічно активні білки, що експресуються неканонічними ORF, можуть стати потенційними мішенями для розробки нових методів лікування раку.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги