Астрономи виявили першу юпітероподобную планету з прозорою атмосферою

consaidin 8, Лютий 2021, 15:21 329
Астрономи виявили першу юпітероподобную планету з прозорою атмосферою

Планету без хмар у спостережуваній атмосфері відкрили вчені Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики.

Стаття про неї опублікована в Astrophysical Journal Letters, передає Думка.

Газовий гігант-один з відомих “гарячих юпітерів”, названий WASP-62b, вперше був виявлений в 2012 році під час Південного огляду в проекті «ширококутний пошук планет» (англійське скорочення – WASP), проте атмосфера цієї екзопланети досі не досліджувалася, відзначає видання Phys.org. WASP – 62B знаходиться на відстані 575 світлових років від нас і становить приблизно половину маси Юпітера нашої Сонячної системи. Однак на відміну від нашого Юпітера, якому потрібно майже 12 років, щоб облетіти навколо Сонця, WASP-62B здійснює оборот навколо своєї зірки всього за чотири з половиною дні. Ця близькість до зірки робить планету дуже гарячою, звідси і назва – “Гарячий Юпітер”.

Використовуючи космічний телескоп “Хаббл”, аспірант астрофізичного центру Мунацца Алам реєструвала дані спектроскопічних спостережень за планетою, які дозволяють виявляти хімічні елементи в її атмосфері по характерних лініях в спектрі електромагнітного випромінювання. Алам вивчала спектр WASP-62B, тричі пролетіла повз своєї зірки, у видимому світлі, що дає можливість виявити присутність натрію і калію в атмосфері планети. Хоча свідчень наявності калію не було, присутність натрію було разюче очевидним, зазначає дослідниця. Вона пояснила, що зазвичай хмари або туман в атмосфері повністю затуляють слід натрію і астрономи в такому випадку можуть розрізнити лише невеликі натяки на його присутність. Але чіткі вказівки на натрій означають, що вчені мають справу з чистою атмосферою.

Безхмарні планети надзвичайно рідкісні. За оцінками астрономів, чисту атмосферу повинні мати менше 7% екзопланет. Перша і досі єдина відома екзопланета з прозорою атмосферою була виявлена в 2018 році. Це WASP-96b,»Гарячий Сатурн”. На думку астрономів, вивчення екзопланет з безхмарною атмосферою може призвести до кращого розуміння того, як вони утворилися. З очікуваним в кінці цього року запуском космічного телескопа “Джеймс Вебб” вчені сподіваються отримати нові можливості для вивчення і кращого розуміння WASP-62B. ТЕХНІЧНІ характеристики телескопа-більш високі в порівнянні з «Хабблом» дозвіл і точність – повинні сприяти кращому зондуванню атмосфери для виявлення більшої кількості елементів і серед них, наприклад, кремнію.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги