Астрономи виявили самий далекий космічний об'єкт у Сонячній системі

Астрономи виявили самий далекий космічний об’єкт у Сонячній системі

Ірина Дубровська 11, Лютий 2021, 23:11 114
Астрономи виявили самий далекий космічний об’єкт у Сонячній системі

Група астрономів підтвердила існування планетоїда Фарфарут, який знаходиться в чотири рази далі від Сонця, ніж Плутон, що робить його найвіддаленішим об’єктом в Сонячній системі з відомих.

Про це повідомляється в прес-релізі Phys.org, передає Думка.

Фарфарут, або 2018 AG37, був виявлений в 2018 році за допомогою телескопа Subaru (Гаваї), проте тільки зараз вчені зібрали достатньо інформації, щоб визначити його орбіту. Параметри орбіти визначили за даними, отриманими телескопами Gemini North і Magellan. Середня відстань до об’єкта становить 132 астрономічні одиниці (1 астрономічна одиниця дорівнює відстані від сонця до землі — прим. «Стрічка.РП»). При цьому Фарфарут рухається по дуже витягнутій орбіті, максимально віддаляючись від сонця на 175 астрономічних одиниць і наближаючись до нього на 27 астрономічних одиниць, що ближче орбіти Нептуна.

Період обертання навколо Сонця у планетоїда становить близько тисячі років, що пояснюється гравітаційним впливом Нептуна c моменту появи Сонячної системи. За оцінками дослідників, він досягає 400 кілометрів в поперечнику, що ставить його біля нижньої межі карликових планет, якщо припустити, що цей об’єкт багатий льодом.

По орбіті Фарфарута не можна визначити, чи існує невідома масивна планета на краю Сонячної системи, оскільки динаміка планетоїда занадто сильно залежить від Нептуна. Лише ті об’єкти, що знаходяться далеко від гравітаційного впливу Нептуна, можуть бути використані для пошуку планети Х, наприклад, Седна і 2012 VP113.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги