Британські вчені заявили, що розкрили таємницю походження Стоунхенджа

Британські вчені заявили, що розкрили таємницю походження Стоунхенджа

Володимир Маркопольский 12, Лютий 2021, 20:34 350
Британські вчені заявили, що розкрили таємницю походження Стоунхенджа

Вчені Університетського коледжу Лондона та інших наукових організацій Великобританії розкрили таємницю походження деяких блакитних каменів у складі Стоунхенджа.

Виявилося, що моноліти раніше належали іншій споруді, розташованій біля каменоломні, і пізніше були транспортовані до нинішнього місця в Солсбері, повідомляє CNN.

Дослідники виявили, що діаметри кам’яного кола Ваун-Маун і зовнішнього рову Стоунхенджа однакові і становлять 110 метрів. Ваун-Маун розташовується в Уельсі, недалеко від каменоломні в пагорбах Преселі, де йшов видобуток блакитного каменю, який використовувався для будівництва внутрішнього кола Стоунхенджа. Відстань між каменоломнею і Стоунхенджем становить близько 300 кілометрів, проте є свідчення, що як мінімум п’ять валунів кромлеха були здобуті в Уельсі.

Гіпотезу доводить наявність кам’яних виїмок у Ваун-Мауні, в яких колись закріплювали моноліти. Обидва кола також мають одну і ту ж орієнтацію до точки сходу сонця в день літнього сонцестояння, а один з блакитних каменів Стоунхенджа має незвичайний поперечний переріз, що збігається з одним з отворів кола в Уельсі.

Вважається, що Стоунхендж спочатку являв собою кромлех з необроблених блакитних каменів, вставлених в лунки Обрі — ями, що знаходяться із зовнішнього боку споруди. Гігантські сарсенові камені, що утворюють коло діаметром близько 30 метрів, привезли пізніше, через 500 років. В даний час в Стоунхенджі збереглося близько 43 блакитних каменів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги