Вчені дослідили, що температура поверхні Світового океану неухильно зростає вже 12 тисяч років

Вчені дослідили, що температура поверхні Світового океану неухильно зростає вже 12 тисяч років

Ірина Дубровська 18, Лютий 2021, 00:03 85
Вчені дослідили, що температура поверхні Світового океану неухильно зростає вже 12 тисяч років

Глобальна температура поверхні Світового океану безперервно підвищується Останні 12 тисяч років, заявляли кліматологи в дослідженні, представленому в журналі Nature. Проведений вченими аналіз дозволив узгодити відмінності між кліматичними моделями і даними, використовуваними для створення картини змін клімату протягом голоцену – поточної міжльодовикової епохи.

“Попередні реконструкції історичного клімату, засновані на збережених геологічних матеріалах, вказали на пік близько 6 тисяч років тому, за яким послідувало зниження глобальної температури до початку постіндустріальної епохи. Однак їх результати розходяться з довгостроковим моделюванням клімату, яке передбачає безперервне потепління протягом усього періоду», – розповідають автори дослідження.

Вчені дослідили, що температура поверхні Світового океану неухильно зростає вже 12 тисяч років

Середні глобальні температури в голоцені можуть бути відновлені за геологічними записами. Ці реконструкції (синя лінія) припускають, що температура поверхні Світового океану досягла піку між 10 і 6 тисячами років тому, а потім знижувалася до початку постіндустріального періоду. Однак моделювання голоценових глобальних температур не відповідає цим реконструкціям, ймовірно, тому що геологічні записи відображають еволюцію сезонних температур, а не середньорічних. Розроблений вченими метод, який кількісно визначає і коригує сезонні зміщення в морських геологічних записах, дозволив скоригувати дані і показати (червона лінія), що вони відповідають моделюванню (сіра лінія), вирішуючи тим самим давню проблему в цій області. Credit: S. Bova et al.

Аналізуючи дані, кліматологи виявили, що більшість записів, що використовуються в моделях, відображають еволюцію сезонних температур, а не середньорічних. Щоб усунути цю похибку вчені розробили метод оцінки окремих записів на предмет сезонної похибки і використовували їх для розрахунку середньорічної температури поверхні Світового океану.

В результаті розрахунки показали, що середньорічна температура неухильно підвищувалася протягом останніх 12 тисяч років і відповідає кліматичним моделям для цього періоду.

«Ми вважаємо, що потепління є результатом відступу крижаних щитів в період між 12 і 6,5 тисячі років тому, а останнім часом – зі збільшення викидів парникових газів. При цьому поточні температури є найвищими за розглянутий нами часовий відрізок і аналогічні тим, що передбачаються в останню міжльодовикову епоху, що сталася близько 125 тисяч років тому», – уклали автори дослідження.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Коментарі для: Вчені дослідили, що температура поверхні Світового океану неухильно зростає вже 12 тисяч років

  1. Тобто, історії клімату, зареєстрованій в геологічних шарах, ґрунтознавцями в ґрунтах і в безліччі інших досліджень природознавців, не вірте! Вірте тільки їм, “свідкам секти Ґрети Тунберґ”, бо вони там щось підкрутили в своїх моделях. І сміх і гріх – сподіваюсь цих придурків і шарлатанів будуть невдозі ловить і розсажувати по буцигарням. Це тупе фальшування не має минутися безкарним. Не дарма сором’язливо не повідомляється ніяких імен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги