Вчені дослідили, що тривале перебування в космосі збільшує об’єм мозку

Вчені дослідили, що тривале перебування в космосі збільшує об’єм мозку

Ірина Дубровська 16, Лютий 2021, 18:16 48
Вчені дослідили, що тривале перебування в космосі збільшує об’єм мозку

Тривале перебування в космосі – не найкорисніше для здоров’я заняття. Відомо, що довготривала робота на МКС викликає у космонавтів втрату кісткової і м’язової маси, але тепер дослідники виявили і іншу проблему. У космосі у людей збільшується обсяг мізків, що, ймовірно, може бути причиною проблем із зором, на які раніше скаржилися мешканці космічної станції після повернення на землю. За оцінками американських вчених, обсяг мозку в середньому збільшується на 2%.

Про це повідомляє New Scientist, передає Думка.

«Це викликає нові побоювання на рахунок тривалих міжпланетних подорожей, таких, як майбутній політ на Марс», — говорить Ларрі Крамер з Наукового центру здоров’я в університеті Техасу, який очолював дослідження, пролити світло на нову проблему візитів в космос.

Крамер з колегами просканував мізки 11 астронавтів перед відправкою на МКС, де кожен з них провів близько 6 місяців. Повторний аналіз органів був проведений після повернення людей на Землю. В результаті з’ясувалося, що у всіх астронавтів збільшилася кількість білої і сірої речовини, а також спинномозкова рідина.

В середньому обсяг мозку у астронавтів збільшився на 2% і не прийшов до норми і через рік після їх повернення на Землю. За словами Крамера, це може призводити до підвищеного внутрішньочерепного тиску. Американські дослідники виявили і ще один ефект: тривале перебування в космосі призвело до деформації гіпофіза у 6 з 11 астронавтів.

Гіпо́фіз (лат. hypophysis, синонім — нижній придаток мозку) — залоза внутрішньої секреції, масою всього 0.5-0.6 г, розміщена в головному мозку в гіпофізарній ямці турецького сідла клиноподібної кістки черепа. Гіпофіз відноситься до центральних органів ендокринної системи і до проміжного мозку.

Тепер вчені намагаються виробити методи протидії цим змінам, адже проблеми зі здоров’ям можуть стати вирішальною перешкодою на шляху до освоєння людиною космосу. Крамер сподівається, що в майбутньому випробування в умовах мікрогравітації покажуть їх ефективність.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги