Вчені розкрили загадку темної сторони Місяця

Вчені розкрили загадку темної сторони Місяця

Ірина Дубровська 19, Лютий 2021, 07:03 134
Вчені розкрили загадку темної сторони Місяця

Раніше вважалося, що темна сторона Місяця не сильно відрізняється від світлої, проте нове дослідження показало, що це не так. На світлій стороні більше кратерів, а також урану і торію. Дальня сторона Місяця істотно відрізняється від тієї, яку можна спостерігати із Землі. На світлій стороні супутника нашої планети набагато більше кратерів, ніж на темній.

Про це пише EurekAlert!, передає Думка.

Міжнародна група вчених встановила, що на поверхні Місяця – нерівномірний розподіл речовин групи KREEP. До KREEP вчені відносять породи, збагачені калієм і елементами групи REE (церій, ербій, європій та інші) і фосфором (P).

Так, елементи KREEP розпадалися і тепло, що виникає від радіоактивного розпаду, розплавляло тверді породи на небесному тілі. Через це на поверхні Місяця утворювалися глибокі кратери.

Однак елементи розподілялися нерівномірно і кратерів на світлій стороні супутника більше, ніж на темній.

Також експерти визначили, що на світлій стороні Місяця більше урану і торію, при цьому вони практично не зустрічаються на її темній стороні.

“Розуміння походження локальних об’єктів на Місяці допоможе пояснити деталі формування природного супутника і умови життя на Землі під час цього процесу”, – впевнені вчені.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

 

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги