Вчені з’ясували причину викривлення Чумацького шляху

Вчені з’ясували причину викривлення Чумацького шляху

Ірина Дубровська 9, Лютий 2021, 21:43 121
Вчені з’ясували причину викривлення Чумацького шляху

Вчені з’ясували причину деформації Чумацького Шляху. Виявилося, вона пов’язана з галактичним зіткненням.

Дослідження опубліковано в журналі Astrophysical Journal, інформує Думка.

Дискова структура Чумацького шляху не симетрична, а деформована. Викривлені краї галактики постійно переміщаються по її зовнішньому краю.

“Те, як аудиторія робить хвилю на стадіоні – дуже схоже на концепцію викривлення Чумацького шляху. Кожна людина встає, а потім сідає в потрібний час і в правильному порядку, щоб створити хвилю, яка рухається по стадіону. Саме це і роблять зірки в нашій галактиці. Тільки в цьому випадку, оскільки хвиля обертається навколо диска галактики, він також обертається навколо її центру. З точки зору аналогії зі спортивними вболівальниками, це як ніби сам стадіон теж обертається”, – твердить Сіньлун Ченг, аспірант астрономії університету Вірджинії.

Що привело до виникнення цієї деформації, завжди було предметом суперечок. Деякі дослідники припускають, що це явище є результатом нестабільності самої галактики. Інші вчені впевнені, що це залишок зіткнення з іншою галактикою в далекому минулому.

Недавнє дослідження може, нарешті, покласти край цим дебатам. У ньому використовувалися дані космічної обсерваторії Gaia, супутника, запущеного в 2013 році Європейським космічним агентством (ЄКА) і інформації від APOGEE, інфрачервоного спектрографа, розробленого для вивчення хімічного складу і руху зірок. Тепер в астрономів є інструменти для спостереження за рухом зірок в Чумацькому Шляху з безпрецедентним рівнем точності.

Використовуючи ці дані, Ченг і його колеги розробили модель, яка характеризує параметри галактичного варпа, місце його початку в зовнішньому диску, швидкість руху і форму. Модель допомогла їм визначити, що викривлення, яке проходить через Сонячну систему зі швидкістю не є результатом руху внутрішньої маси Чумацького Шляху. Замість цього, це релікт гравітаційного тяжіння диска галактики викликаний довколишнім проходженням супутникової галактики. Можливо, карликової сфероїдальної галактики Стрільця, приблизно 3 млрд років тому.

Попри те, що з тієї події пройшли мільярди років, наслідки цієї «зустрічі» спостерігаються досі.

Дані, зібрані вченими за допомогою нових інструментів, доступних астрономам, стануть початком нової хвилі відкриттів про Всесвіт і про те, як він виник.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги