Вчені з'ясували, що не астероїд погубив динозаврів

Вчені з’ясували, що не астероїд погубив динозаврів

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 11:47 65
Вчені з’ясували, що не астероїд погубив динозаврів

Падіння на Землю осколка довгоперіодичної комети, а не астероїда, стало причиною катастрофічної події, яка спровокувала загибель динозаврів і більшості видів рослин і тварин, заявили астрономи в дослідженні, представленому в журналі Scientific Reports. При цьому Юпітер зіграв одну з ключових ролей, скорегувавши траєкторію крижаної гості так, що в підсумку вона привела одну з її частин на нашу планету.

Об’єкт, що впав на Землю приблизно 66 мільйонів років тому, залишив після себе кратер біля узбережжя Мексики, який простягається на 180 кілометрів і йде майже на 20 кілометрів в глибину. Вчених не перестає мучити питання: звідки прийшов астероїд або комета і чому хтось із них впав на нашу планету? Тепер дослідники з центру астрофізики в Гарвард-Смітсонівському інституті (США) вважають, що у них є відповідь. Вони висувають теорію, яка могла б пояснити походження і простежити шлях цього космічного гостя.

Використовуючи Статистичний аналіз і гравітаційне моделювання, астрономи вирахували, що значна частина довгоперіодичних комет, що приходять з хмари Оорта, може бути відхилена від курсу гравітаційним полем Юпітера.

“Сонячна система діє як свого роду автомат для гри в пінбол. Юпітер, наймасивніша планета, викидає приходять довгоперіодичні комети на орбіти, які наближають їх до Сонця», – пояснюють автори дослідження.

Моделювання показало, що під час зближення з Сонцем крижані гості відчувають потужні приливні сили, які розламують деякі з них, створюючи кометні осколки. І, що особливо важливо, на зворотному шляху до хмари Оорта ймовірність падіння на Землю одного з цих фрагментів сильно зростає.

Дослідження кратера Чіксулуб припускає, що створив його ударник відносився до класу вуглецевих хондритів. Нова ідея може пояснити і цю незвичайну композицію.

“Популярна теорія говорить про те, що об’єкт прийшов з головного поясу астероїдів, який розташовується між орбітами Юпітера і Марса. Однак вуглецеві хондрити рідко зустрічаються серед його населення, але, можливо, широко поширені в популяції довгоперіодичних комет, що забезпечує додаткову підтримку гіпотезі про зіткнення з однією з них», – пояснили автори дослідження.

Крім цього, космічні камені, що залишили після себе інші схожі на чіксулуб кратери, мали аналогічний склад і, за розрахунками астрономів, час їх виникнення узгоджується з очікуваною частотою руйнування комет приливними силами Сонця.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги