Вчені дізналися, як на Землі з’явився кисень

Вчені дізналися, як на Землі з’явився кисень

Ірина Дубровська 19, Лютий 2021, 19:51 115
Вчені дізналися, як на Землі з’явився кисень

Протягом чотирьох з половиною мільярдів років планета Земля була неплідною і негостинною. Лише коли тут з’явилася киснева ковдра, багатоклітинне життя справді могло зародитися. Але вчені все ще намагаються зрозуміти, як саме і чому наша планета отримала цю чудово кисневу атмосферу.

Щоб до кінця зрозуміти, як на Землі з’явилося життя і умови для виникнення людства, а саме, кисень, вченим довелося досліджувати і аналізувати стародавні породи землі нашої планети.

Вчені з Чиказького і Каліфорнійського університетів захотіли з’ясувати, звідки Земля отримала кисень. Тому вони вирішили проаналізувати породи планети віком від 2,6 до 2,3 мільярда років в Австралії та Південній Африці, щоб з’ясувати як загальна атмосфера змінювала склад і стан ґрунту.

Проведені раніше аналізи показували, що Земля збагатилася киснем майже два з половиною мільярди років тому. Але це не зовсім точний показник, так як і до цього часу на Землі виникали нехай і невеликі, але помітні кисневі сплески.

Існувала теорія, що залізо, яке у великих кількостях було у древніх водах, перешкоджало утворенню кисню в Земній атмосфері. Але, з’ясувалося, що це не так, а навіть навпаки.

Коли залізо контактує з сіркою вулкану, вони разом утворюють пірит (мінерал, схожий на золото, але не такий цінний). А в процесі цієї реакції відбувається і виділення кисню. Вчені відзначають, що його обсяги могли бути досить великі.

Подібні дослідження, що проводяться по всьому світу, допоможуть краще вивчити Землю і появу життя на ній.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги