Вчені створили "чорну діру" та довели випромінювання Хокінга

Вчені створили “чорну діру” та довели випромінювання Хокінга

Ірина Дубровська 21, Лютий 2021, 23:12 146
Вчені створили “чорну діру” та довели випромінювання Хокінга

Вчені ізраїльського технологічного інституту створили в лабораторних умовах звуковий аналог чорної діри, підтвердивши існування стійкого випромінювання Хокінга.

Про це повідомляється в статті, опублікованій в журналі Nature Physics, передає Думка.

“Чорна діра” складалася з 800 атомів рубідію і мала довжину близько 0,1 міліметра. Атоми рухалися швидше швидкості звуку, тому звукові хвилі не могли покинути межі об’єкта. Зовні “горизонту подій” газ протікав повільно, тому звукові хвилі могли вільно переміщатися.

У звичайній чорній дірі випромінювання Хокінга з’являється, коли у горизонту подій виникає пара віртуальних частинок, яка перетворюється в пару частинка-античастинка. При цьому одна частка падає за горизонт, а інша відлітає геть. Дослідники виявили, що у аналога чорної діри виникає пара звукових хвиль, а також підтвердили кореляцію між ними, повторивши експеримент 97 тисяч разів протягом 124 днів.

Раніше фізики з Мексики та Ізраїлю вперше продемонстрували існування випромінювання Хокінга за допомогою надкоротких лазерних імпульсів і фотонного кристалічного волокна. Однак досі підтвердити стійкість випромінювання не вдавалося.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги