Спростовано популярне уявлення про чорні діри

Спростовано популярне уявлення про чорні діри

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 17:09 124
Спростовано популярне уявлення про чорні діри

Астрофізики Массачусетського університету в Дартмуті і Університету Род-Айленда спростували популярне уявлення про чорні діри, зване «теоремою про відсутність волосся», згідно з яким чорні діри з однаковою масою, зарядом і швидкістю обертання не мають інших характеристик, за якими їх можна відрізнити один від одного. Нова властивість чорних дір, названа “гравітаційним волоссям”, може бути визначена через вимірювання гравітаційних хвиль.

Стаття вчених опублікована в журналі Physical Review D, інформує Думка.

Дослідники вивчили рішення рівнянь Ейнштейна, що відповідають екстремальним чорним дірам Рейсснера-Нордстрема (з нульовою швидкістю обертання), а також екстремальним чорним дірам Керра (обертаються). Екстремальні чорні діри мають мінімальну масу при даному заряді або швидкості обертання.

Для чисельного моделювання вчені використовували паралельно кілька десятків високопродуктивних графічних процесорів, кожен з яких здатний виробляти до семи трильйонів обчислень в секунду.

Вчені виявили, що існує особлива додаткова величина, за допомогою якого можна відрізнити екстремальні чорні діри Керра. Цей параметр, що характеризує гравітаційні збурення біля горизонту подій, залежить від того, як саме утворилася чорна діра, і може бути, в принципі, виміряний віддаленим спостерігачем по гравітаційних хвилях, які випускає Екзотичний об’єкт на кінцеві відстані.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги