У Раді вимагають виключення Кравчука з ТКГ

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 12:29 159
У Раді вимагають виключення Кравчука з ТКГ

У парламентській фракції “Голос” заявили про необхідність виключення першого президента України Леоніда Кравчука з ТКГ в Мінську і зняття його з посади глави української делегації, оскільки його висловлювання нібито шкодять нашій країні.

Про це повідомили в прес-службі політичної сили, передає Думка.

За словами одного з лідерів партії Сергія Рахманіна, останні заяви Кравчука не є узгодженими між собою і завдають шкоди Україні.

Він зазначив, що Мінські угоди поступово вмирають, проте поки Україна перебуває в процесі переговорів, то треба використовувати їх на користь, а не на шкоду.

Політик сказав, що Кравчук повторив помилку Порошенко і Зеленського, які також думали, що їм вдасться переграти Путіна, однак за час перебування першого президента на посаді глави української делегації прогресу в переговорах досягнуто не було.

За словами Рахманіна, Кравчук повинен сам визнати той факт, що його перебування на посаді є недоцільним.

Леонід Кравчук займає пост глави української делегації в мінській ТКГ з липня 2020 року. За час перебування на посаді він встиг представити план спільних кроків щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, який передбачав проведення виборів на окупованих територіях в березні 2021 року і виведення всіх іноземних військ.

Слід зазначити, що з квітня 2014 року в окремих районах Донецької і Луганської області України триває російська збройна агресія, в якій беруть участь регулярні війська РФ і незаконні збройні формування. За час конфлікту загинуло понад 14 тисяч українських громадян.

Нагадаємо, Зеленський пояснював, чому призначив Кравчука в ТГК.

Згодом, Президент України заявлявив, що задоволений результатами роботи Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі під керівництвом Леоніда Кравчука.

Слід відмітити, що Глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук не вважав, що перенесення інспектування українських позицій біля Шумів, потрібно вважати порушенням Мінських домовленостей.

Крім того, Кравчук хотів створити в ТКГ “раду людей” Донбасу.

Та згодом, назвав перемовини у ТКГ імітацією та закликав посилити економічний тиск на Російську Федерацію.

Ще пізніше, Кравчук заявив про загострення ситуації на Донбасі та “форум” терористів.

А також, що на дії російських бойовиків потрібно відповідати дзеркально. І не вибирати ситуації, коли варто стріляти у відповідь, а коли – ні.

В решті решт, Кравчук заявив, що перемир’я на Донбасі скінчилось.