Археологи знайшли скарб рідкісних римських монет

Археологи знайшли скарб рідкісних римських монет

Володимир Маркопольский 14, Лютий 2021, 02:22 140
Археологи знайшли скарб рідкісних римських монет

Серед знайдених екземплярів вчені ідентифікували денарії і кістофорові монети.

У глечику, Закопаному біля струмка археологи знайшли скарб срібних монет римської епохи, пише Live Science.

“Вік 651 монети становить близько 2100 років, але, незважаючи на це, текст І ЗОБРАЖЕННЯ, вигравірувані на них, все ще можна прочитати. Ця знахідка являє собою унікальну колекцію. Цілком ймовірно, що високопоставлений солдат прибув в Айзаной і закопав ці монети тут з невідомої нам причини”, — сказала, що брала участь в розкопках, Еліф Озер, археолог з Університету Памуккале в Туреччині.

Археологи знайшли глечик, похований на березі річки в Айзаної у вересні 2019 року. Після вивчення скарбу, вони ідентифікували 439 денаріїв-стародавні римські монети, викарбувані на сріблі, і 212 кістофорових срібних монет з Пергаму, давньогрецького міста, розташованого в сучасній північно-західній Туреччині.

“Багато з монет карбувалися в Південній Італії і датуються 75 і 4 роками до н.е. на них зображені портрети римських імператорів, серед яких Цезар, Брут, Марк Антоній, а зворотна сторона розповідає іншу історію”, — зазначила Елі Озер.

Наприклад, на одній з монет зображена сцена з Енеєм. Згідно греко-римської міфології, він був троянським героєм, сином богині Афродіти і Анхіза, двоюрідного брата троянського царя. Також він відомий як предок Рема і Ромула, братів-близнюків, що вважалися засновниками Риму.

Археологи знайшли скарб рідкісних римських монет

На монеті, Еней несе Анхіза на спині, ілюструючи знамениту сцену в “Енеїді” Вергілія, в якій Еней виносить свою сім’ю з палаючої Трої (це знаменита сцена, також була увічнена і в скульптурі “Еней, Анхіз і Асканій” італійського скульптора Лоренцо Берніні).

Велика колекція денаріїв і кістофорів відома як “Монетний альбом”, тому що в них представлені правителі часів пізньої Римської республіки.

Після того як команда закінчила інвентаризацію рідкісної знахідки, вони відправили скарб в Музей анатолійських цивілізацій в Анкарі, де монети будуть виставлені на загальний огляд.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що британські вчені заявили, що розкрили таємницю походження Стоунхенджа.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Все по темі:
Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги