Астрономи отримали знімок дивовижної стародавньої галактики. ФОТО

Астрономи отримали знімок дивовижної стародавньої галактики. ФОТО

Ірина Дубровська 17, Лютий 2021, 13:13 56
Астрономи отримали знімок дивовижної стародавньої галактики. ФОТО

Використовуючи масив радіотелескопів ALMA, астрономи отримали знімок стародавньої галактики, світло від якої йшло до Землі приблизно 12,5 мільярда років. На подив вчених, вона виявилася незвично зрілою, тобто володіє всіма рисами, очікуваними від завершили розвиток галактик.

Результати дослідження опубліковані в журналі Science, інформує Думка.

“Ми виявили, що масивна опуклість, Регулярний обертовий диск і, можливо, спіральні рукави вже існували в цій галактиці, коли Всесвіту було всього 10 відсотків від її поточного віку. Ця галактика виглядає як доросла людина, хоча повинна бути всього лише маленькою дитиною», – розповідає Федеріко Леллі, провідний автор дослідження зі школи фізики і астрономії Кардіффського університету (Великобританія).

Однією з ключових особливостей галактики, що отримала позначення ALESS 073.1, є наявність так званого балджа-щільно упакованої групи зірок. Вважалося, що масивні опуклості утворювалися повільно в результаті злиття більш дрібних галактик або в результаті певних процесів, що відбуваються всередині самої галактики. Однак кінематичні властивості ALESS 073.1 показали зворотне-в її балджі, який сформувався надзвичайно швидко, міститься близько половини всього населення галактики.

Крім цього, у ALESS 073.1 є натяки на присутність спіральних рукавів, аналогічних спостережуваним сьогодні у Чумацького Шляху. Це вкрай незвично, оскільки вважається, що в ту епоху галактики були хаотичними і турбулентними і не мали впорядкованих, добре виражених структур.

«Це захоплююче відкриття кидає виклик нашому поточному розумінню утворення галактик, оскільки ми вважали, що виявлені у неї особливості виникають вже на пізніх етапах еволюції», – уклав Тімоті Девіс, співавтор дослідження зі школи фізики і астрономії Кардіффського університету.

Астрономи отримали знімок дивовижної стародавньої галактики. ФОТО

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги