Астрономи створили найбільшу карту неба з понад мільярдом галактик

Астрономи створили найбільшу карту неба з понад мільярдом галактик

Ірина Дубровська 15, Лютий 2021, 18:32 63
Астрономи створили найбільшу карту неба з понад мільярдом галактик

Астрономи, використовуючи зображення, отримані з Національної обсерваторії Кітт-Пік і Міжамериканської обсерваторії Серро Тололо, створили найбільшу в історії карту неба, що включає понад мільярд галактик.

Image by WikiImages from Pixabay Вчені підготували дев’ятий і останній випуск даних досліджень DESI Legacy Imaging Surveys. Нагадаємо, DESI розшифровується як Dark Energy Spectroscopic Instrument – спектроскопічний прилад темної енергії. Цей інструмент призначений для проведення спектрографічних астрономічних досліджень далеких галактик. Темна енергія – гіпотетична форма енергії, яка рівномірно заповнює весь простір Всесвіту, що виявляється в антигравітації, тобто гравітації, яка відштовхує, а не притягує масивні тіла. Була введена в математичну модель Всесвіту, щоб пояснити, з якої причини вона розширюється з прискоренням.

Публікація нових даних у вигляді карти неба з більш ніж мільярдом галактик закладає основу для нового п’ятирічного дослідницького проєкту DESI. Його мета – дати нове розуміння природи темної енергії. Карта вперше опублікована на засіданні Американського астрономічного товариства в січні 2021 року.

Протягом тисячоліть люди використовували карти, щоб розуміти й орієнтуватися в нашому світі та поміщати себе в контекст: ми покладаємося на карти, щоб показати нам, де ми знаходимося, звідки ми прийшли й куди ми йдемо. Астрономічні карти в величезному масштабі продовжують цю традицію. Вони визначають місцезнаходження Землі в космосі та розповідають історію і долю Всесвіту. Він буде розширюватися вічно, причому зараз цей процес прискорюється через темну енергію. Картування може допомогти пояснити, що таке темна енергія і чому вона існує.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги