Вчені розкрили загадку появи суперземель і міні-нептунів

Вчені розкрили загадку появи суперземель і міні-нептунів

Ірина Дубровська 12, Лютий 2021, 22:48 55
Вчені розкрили загадку появи суперземель і міні-нептунів

Астрономи Університету Макгілла в Канаді пояснили, чому в космосі рідко виявляються планети проміжного радіусу між суперземлями і міні-нептунами.

Стаття дослідників опублікована в The Astrophysical Journal, інформує Думка.

Загадка полягає в тому, що існують дві окремі популяції екзопланет: скелясті земплеподібні планети (1,7 радіуса Землі або менше) і планети з товстою газовою оболонкою (міні-нептуни більше двох радіусів Землі), між якими спостерігається розрив. Вчені рідко виявляють планети з проміжними радіусами, і для вирішення цієї проблеми було запропоновано пояснення, згідно з яким міні-нептуни втрачають газову оболонку через інтенсивне випромінювання батьківських зірок, перетворюючись на земплеподібні планети.

Теоретичні моделі припускають, що в цьому випадку більшість міні-нептунів повинна мати масу ядра, рівну 4-8 масам Землі, однак спостереження за екзопланетами показують, що це не так. Дослідники змоделювали умови в бідній газом туманності навколо зірки, щоб простежити за появою газової оболонки планет. Виявилося, що ядра з масою, рівною 1-2 масам Землі, не здатні набрати достатньо газу, щоб перетворитися в міні-нептуни.

Згідно з моделлю, саме перехід від скелястої планети до міні-Нептуну при акреції газу, а не випаровування міні-Нептуна породжує дві окремі популяції. При цьому виникає розрив зміщується в бік планет з меншим радіусом, що знаходяться на великій відстані від батьківських зірок, що відповідає спостережуваній картині.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги