Вчені знайшли спосіб дізнатися, як утворився Місяць

Вчені знайшли спосіб дізнатися, як утворився Місяць

Володимир Маркопольский 18, Лютий 2021, 19:23 104
Вчені знайшли спосіб дізнатися, як утворився Місяць

Кратер, що покриває майже чверть поверхні Місяця, надав нову інформацію про те, як сформувався природний супутник Землі.

Навіть на місяці, повністю покритому шрамами від ударів, басейн Південний полюс-Ейткен сильно виділяється. Це один з найбільших ударних кратерів у всій Сонячній системі. Його діаметр становить 2500 кілометрів, а глибина — 8,2 км,пише “Вокруг света”.

Кратер виник в результаті гігантського удару близько 4,3 мільярда років тому, коли сонячна система, якій в даний час близько 4,5 млрд років, була ще немовлям. У цей час Місяць все ще був досить теплим і податливим, і удар повинен був «бризкати» значну кількість магми з-під її тонкої поверхні.

Оскільки басейн знаходиться на зворотному боці Місяця, вивчати його значно складніше, ніж сторону місяця, яка звернена до нас. Проте, група геологів-планетологів з NASA поставила завдання змоделювати схему розкиду бризок від удару, і з її допомогою уточнити графік розвитку місячної мантії і кори. Дані про склад поверхні Місяця були отримані на підставі спектрального аналізу, а в якості індикатора використовувався радіоактивний торій.

Результати дослідження опубліковані в Jgr Planets. Було виявлено, що місце, де, згідно з моделлю, повинен був впасти викид, збігається з відкладенням торію на поверхні Місяця. На знімку вгорі наведено розподіл відкладень торію по Місячній поверхні.

Одна з особливостей Місяця полягає в тому, що звернена до землі і зворотна сторони сильно відрізняються один від одного. Сторона, звернена до землі, покрита темними плямами. Це місячні моря, широкі рівнини з темного базальту, що утворилися в результаті давньої вулканічної активності всередині Місяця.

Навпаки, зворотна сторона набагато світліша, з меншою кількістю базальтових плям і більшою кількістю кратерів. Кірка на зворотному боці теж більш товста, і у неї інший склад, ніж на ближній до землі стороні.

Велика частина виявленого торію знаходиться на ближній стороні, тому його присутність зазвичай інтерпретується як пов’язане з різницею між двома сторонами. Але зв’язок з викидом в результаті удару в районі Південного полюса і Ейткена говорить про інше.

Торій Місяця відкладався в період, відомий як Океан місячної магми. У цей час, приблизно від 4,5 до 4,4 мільярда років тому, місяць, як вважають, була покрита розплавленою гірською породою, яка поступово охолоджувалася і затверділа. Під час цього процесу більш щільні мінерали опускалися на дно розплавленого шару, формуючи мантію, а більш легкі елементи спливали наверх, щоб сформувати кору. Оскільки торій складно включається в Мінеральні структури, він залишався б в цьому випадку в розплавленому шарі, затиснутому між цими двома шарами, опускаючись вниз до ядра в ході кристалізації кори і мантії.

Згідно з новим аналізом, удар, отриманий Місяцем, викинув з цього шару значну кількість торію, і розбризкав його по Місячній поверхні на ближній стороні.

Це означає, що удар повинен був відбутися до того, як шар торію пішов вниз, до ядра. Це також передбачає, що шар торію в той час повинен був бути глобально розподіленим, а не концентруватися на ближній стороні Місяця.

Удар також розплавив породу з більшої глибини, ніж тієї, звідки був викинутий торій. За своїм складом вона сильно відрізнялася від матеріалу, розкиданого по поверхні, і містила дуже невелику кількістю торію. Це говорить про те, що під час удару верхня мантія мала два різних за складом шару, які при ударі були оголені по-різному.

Хоча з тих пір матеріал від ударних бризок протягом більше 4 мільярдів років покривався кратерами і піддавався впливу вулканічної активності, команді вдалося виявити кілька незайманих родовищ торію в недавніх ударних кратерах. Ці місця включені в план для відвідування в майбутніх місячних місіях.

Відзначимо, що нещодавно астрономи відкрили дивовижну систему з 6 планет.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Коментарі для: Вчені знайшли спосіб дізнатися, як утворився Місяць

  1. Планети народжуються з зірок і віддаляються по спіральних орбітах , поступово охолоджуючись, а супутники – це бризки від цього народження. Так що Місяць народився одночасно з Землею . Місяць повернутий до Землі завжди однією стороною тому, що у нього центр маси зміщений в сторону Землі. Він виконав для Землі ще одну корисну функцію – своїм тяжінням відцентрував центр планети і Земля почала обертатися навколо осі На орбіті Венери немає супутника тому у неї центр маси зміщений в сторону Сонця і вона не крутиться навколо осі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги