Вчені знайшли кандидата на звання найменшої карликової планети Сонячної системи

Вчені знайшли кандидата на звання найменшої карликової планети Сонячної системи

Ірина Дубровська 20, Лютий 2021, 19:36 82
Вчені знайшли кандидата на звання найменшої карликової планети Сонячної системи

Телескоп Європейського космічного агентства показав, що астероїд Гігея підходить під всі критерії карликової планети.

Використовуючи інструмент ESO SPHERE на Дуже Великому Телескопі (VLT), астрономи Європейського космічного агентства (ESA) детально вивчили астероїд Гігея – четвертий за величиною об’єкт в поясі астероїдів після Церери, Вести і Паллади. І дійшли висновку, що, перебуваючи в основному поясі астероїдів, Гігея задовольняє три з чотирьох вимог для карликових планет. Вона обертається навколо Сонця, не є супутником і не очистила околиці своєї орбіти від інших об’єктів. Для того, щоб її визнали карликовою планетою, об’єкт також повинен мати таку масу, щоб його власна гравітація змінила його форму на кулясту.

Не маючи точних знань про цей параметр, фахівці припускали, що астероїд має неправильну форму. Розглянувши його у високій роздільній здатності, астрономи отримали дані про його поверхню і все ж змогли визначити форму і розміри.

Гігея виявилася сферичним об’єктом, чий діаметр трохи перевищує 430 кілометрів. Це значно менше, ніж у Церери (950 кілометрів), яка раніше вважалася найменшою карликовою планетою у Сонячній системі. А найвідоміший об’єкт в цьому ряду – Плутон (діаметр близько 2400 км).

Вчені знайшли кандидата на звання найменшої карликової планети Сонячної системи - Сонячна система, космос - 05 lpaneta

Вчені знайшли кандидата на звання найменшої карликової планети Сонячної системи – Сонячна система, космос – 05 lpaneta
Нагадаємо, на думку глави NASA Джима Брайденстайна, Плутон залишається справжньою планетою.

Значення параметра сферичності Гігеї (ψHygiea = 0,9975) майже збігається зі значенням, отриманими для Церери (ψCeres = 0.9988). Підтвердивши четвертий параметр для карликових планет, астероїд може бути віднесений до них.

На орбіті Гігеї обертається ще близько 7 000 тіл схожого складу. Вважається, що «рій» сформувався приблизно 2 мільярди років тому, коли невідомий катаклізм викинув уламки породи на міжпланетну орбіту. Після цього на поверхні Гігеї повинні були залишитися сліди – такі, як на астероїді Веста, але їх немає.

За допомогою моделювання вчені прийшли до висновку, що сферична форма і гладка поверхня Гігеї є результатом потужного зіткнення з небесним тілом діаметром від 75 до 150 кілометрів. В результаті «батьківський об’єкт» зруйнувався, а потім розплавлені уламки сформували Гігею і сусідні астероїди. Якщо теорія вірна, то це єдине подібне зіткнення в Сонячній системі.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги