Вчені заявили, що Сонячна система формувалася в два етапи

Вчені заявили, що Сонячна система формувалася в два етапи

Ірина Дубровська 18, Лютий 2021, 06:02 67
Вчені заявили, що Сонячна система формувалася в два етапи

Двоетапний процес формування Сонячної системи може пояснити кілька ключових особливостей планет земної групи і їх відмінність від зовнішньої частини Сонячної системи, а також склади сімейств астероїдів і метеоритів, заявили вчені в дослідженні, представленому в журнал Science. Висновки планетологів засновані на спостереженнях за протопланетними дисками навколо далеких зірок і метеоритиці – дисципліні, що включає лабораторні експерименти і аналіз вмісту різних ізотопів, заліза і води в впали на Землю космічних каменях і пилу.

“Пропоноване нами поєднання астрофізичних і геофізичних явищ під час самої ранньої фази формування Сонця і Сонячної системи може пояснити, чому внутрішні планети маленькі і практично позбавлені води, в той час як зовнішні планети гігантські і містять її у великій кількості», – розповідають автори дослідження.

Вчені заявили, що Сонячна система формувалася в два етапи

Формування протопланет у внутрішній і зовнішній областях сонячної системи в уявленні художника. Credit: Mark A Garlick

Два різних епізоди формування популяцій планетезималей, які в подальшому накопичують матеріал з диска і ростуть в ході взаємних зіткнень, призводять до різної еволюції утворюються протопланет. Планетезималі внутрішньої Сонячної системи успадкували значну кількість радіоактивного алюмінію – 26 і швидко стали дуже гарячими. Це призвело до появи у них магматичних океанів і залізних ядер, а послідувала за цим дегазація вихідного летючого наповнення – до майже позбавленим води планет.

На відміну від них, зовнішні світи Сонячної системи почали акрецію пізніше, далі і з меншим вмістом радіоактивних елементів, що знизило їх нагрівання і, отже, дозволило зберегти більшу частину спочатку накопичених летючих речовин.

“Спостереження протопланетних дисків, що оточують молоді зірки, показали, що їх середні площини, в яких утворюються Планети, можуть мати відносно низький рівень турбулентності. В таких умовах взаємодії між порошинками і водою поблизу “лінії снігу» викликають ранній сплеск утворення планетезималей у внутрішній частині системи, а потім пізніше ще один – у зовнішній”, – відзначають автори дослідження.

Вчені заявили, що Сонячна система формувалася в два етапи

Художнє зображення лінії снігу. Credit: ESO

Таким чином, рано сформована і посушлива популяція поблизу Сонця і пізніша і містить багато води далеко від нього на самому ранньому етапі своєї історії пішли двома різними еволюційними шляхами.

“Розуміння цього відкриває перед нами двері до розкриття походження самих ранніх атмосфер у світів земного типу і місця Сонячної системи в контексті екзопланетного населення нашої Галактики», – підсумували автори дослідження.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги