Астрономи розкрили давню загадку карликових галактик

Астрономи розкрили давню загадку карликових галактик

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 21:21 67
Астрономи розкрили давню загадку карликових галактик

Астрономи Каліфорнійського університету в Ріверсайді розкрили, чому деякі карликові галактики повністю позбавляються темної матерії, хоча раніше невидима речовина в них переважала. Існування таких об’єктів здатне спростувати широко прийняту космологічну модель, звану Lambda Cold Dark Matter (LCDM), згідно з якою всі галактики повинні бути оточені гало темної матерії.

Стаття дослідників з рішенням загадки опублікована в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, коротко про наукову роботу повідомляється в прес-релізі на Phys.org, повідомляє Думка.

Вчені проаналізували кульові скупчення в галактиках з діапазоном Зоряних мас від ста мільйонів до ста мільярдів мас Сонця, згенерованих в космологічній симуляції Illustris. За динамікою таких скупчень можна визначити масу темної матерії в карликових галактиках, де відсутні інші індикатори на зразок дрібніших галактик-супутників. Змодельовані галактики з цікавлять астрономів властивостями знаходилися в аналогах галактичного скупчення Діви.

Дослідники виявили аналоги карликових галактик без темної матерії, які містять приблизно мільярд зірок (для порівняння в Чумацькому Шляху налічується 200-400 мільярдів зірок). На початку ці галактики мали темну матерію, проте в процесі тривалої еволюції вони втратили 90 відсотків невидимої речовини за рахунок приливних сил з боку скупчення. Це пояснює походження ультрадифузних галактик, таких як DF2 і DF4, які мають надзвичайно мало темної матерії.

Незважаючи на те що природа темної матерії досі залишається невідомою, вчені не сумніваються в її існуванні, оскільки спостерігають її прямий вплив на динаміку космічних об’єктів. Невидима речовина, що становить важливу частину уявлень про Всесвіт, майже не взаємодіє з фотонами, і це вирішує проблему прихованої маси, згідно з якою є протиріччя між розрахунковими і видимими масами об’єктів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги