Вчені представили детальну 3D-карту Чумацького Шляху. ВІДЕО

Вчені представили детальну 3D-карту Чумацького Шляху. ВІДЕО

Ірина Дубровська 15, Лютий 2021, 13:37 46
Вчені представили детальну 3D-карту Чумацького Шляху. ВІДЕО

Астрономи представили найточнішу 3D-карту Чумацького Шляху, яка може допомогти досліджувати різні процеси в галактиці і Всесвіті.

Дані, зібрані обсерваторією Gaia за 7 років спостережень дозволили астрономам скласти неймовірно точну тривимірну карту Чумацького Шляху. Вчені виявили кілька цікавих процесів, яких раніше не помічали.

Величезна тривимірна карта нічного неба була складена на основі даних, зібраних обсерваторією Gaia Європейського космічного агентства. Апарат веде спостереження з моменту свого виведення на орбіту у 2013 році. Отримана астрономами карта містить досить деталей, щоб вчені могли виміряти прискорення Сонячної системи й обчислити масу галактики.

Ці дані дадуть ключ до розуміння того, як сформувалася Сонячна система і з якою швидкістю Всесвіт розширювався з моменту свого народження. За словами дослідників, отримана ними карта досить докладно описує становище зірок в просторі для відстаней до декількох сотень світлових років.

Склавши карту положення і руху зірок, зонд виявив руйнівні процеси за межами Чумацького Шляху. Слабкий потік зірок, помічених між двома сусідніми галактиками, свідчить про те, що масивна Велика Магелланова Хмара неухильно поглинає меншу за розміром Малу Магелланову хмару.

Багато з яскравих об’єктів на карті є квазарами – далекими і інтенсивними джерелами світла, що живляться чорними дірами, маса яких становить понад мільярд сонячних. Вимірюючи рух Сонячної системи відносно них, Gaia допомогла вченим зрозуміти, що Сонячна система збільшує свою швидкість щодо решти Всесвіту на 0,23 нм / с кожну секунду. Через це наша система щороку зсувається в бік центру Чумацького Шляху на 115 кілометрів.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги